جشنواره هنرهای تجسمی بانوان غرب کشور درایلام برگزار می‌شود

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام از برگزاري نخستين جشنواره هنرهاي تجسمي بانوان غرب كشور با عنوان "بانوي آب" در آستانه ميلاد پيامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) در اين استان خبر داد.

"حسن خدايي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين جشنواره با حضور بانوان هنرمند استانهاي كرمانشاه، كردستان، آذربايجان غربي، لرستان، همدان و ايلام برگزار مي‌شود.

وي ادامه داد: در اين جشنواره هنرمندان آثار تجسمي خود را شامل خوشنويسي، حجم و سفال، نقاشي، طراحي و گرافيك با موضوع فرهنگ ايثار و شهادت، قرآن و نماز به نمايش مي‌گذارند.

وي با بيان اينكه بيش از ‪ ۸۰‬نفراز بانوان هنرمند غرب كشور در اين جشنواره شركت مي‌كنند، افزود: از مجموع ‪ ۴۲۰‬اثر رسيده به دبيرخانه اين جشنواره ‪ ۲۱۰‬اثر هنري به مرحله نهايي جشنواره راه مي‌يابد.

خدايي هدف از برگزاري اين جشنواره را تقويت بنيه هنري بانوان از طريق تعامل مناسب با هنرمندان منطقه غرب كشور، بهره‌گيري از توان هنري آنها جهت كاهش آسيبهاي اجتماعي، ايجاد زمينه براي گسترش كمي و كيفي هنر تجسمي، فرهنگسازي و تعالي بخشيدن به خلاقيتهاي هنري و ترغيب بانوان به منظور خلق آثار هنري عنوان كرد.

وي برگزاري كارگاه آموزشي، نشست با اساتيد و برگزاري نمايشگاه آثار بانوان هنرمند غرب كشور را از برنامه‌هاي جنبي اين جشنواره عنوان كرد.

وي خاطر نشان كرد: اين جشنواره با همكاري انجمن هنرهاي تجسمي، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و كميته بانوان و جوانان استان ‪ ۲۵‬لغايت ‪۲۷‬ فروردين ماه جاري در محل مجتمع فرهنگي و هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام برگزار مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز