۱۶ هزار فرصت شغلی در بخش تعاون ایلام ایجاد می شود

مدیر کل تعاون استان ایلام گفت: تا پایان برنامه چهارم توسعه 16 هزار فرصت شغلی در بخش تعاون استان ایلام در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن ، مسکن ، بازرگانی ، حمل و نقل و خدمات ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری"مهر"، منوچهر تیموری در جلسه شورای معاونین وزارت تعاون، به مشکلات بخش تعاون استان ایلام پرداخت و افزود: از عمده مشکلات بخش تعاون استان، فقدان صندوق تعاون در اکثر شهرستان ها، کمبود سرمایه و نقدینگی ، عدم شناخت کافی افکار عمومی از توانمندی‌های بخش تعاون، برخی از مقررات و قوانین بانکی همچنین بخشی نگری دستگاه‌های اجرائی است.

وی در ادامه تاکید کرد: توسعه و گسترش بخش تعاون و رسیدن به سهم تعیین شده آن در اقتصاد ملی نیازمند توجه به اصولی چون پژوهش ، ترویج فرهنگ تعاون، اختصاص تسهیلات بانکی مناسب برای تعاونی ها و علمی کردن مدیریت تعاونی ها با استفاده از نیروهای تحصیل کرده است.

مدیر کل استان ایلام، تشکیل تعاونی سهام عدالت، فراهم کردن مقدمات تشکیل شرکت های تعاونی چند منظوره عمران و توسعه فارغ التحصیلان و رسیدگ به مشکلات تعاونی های غیر فعال و راکد را از اقدامات این اداره کل دانست.

گفتنی است تعداد تعاونی های استان ایلام 1751 تعاونی با سرمایه 177 میلیارد ریال است که برای ده هزار و 984 نفر اشتغالزائی کرده اند.

نظرات ارسال نظر
  • خفه شدهدر تاریخ ۲۷ فروردين ۱۳۹۱

    تمام آمارهای ارائه شده در استان ایلام مطلقا خلاف وافعیت است یا به گونه شرم آوری اغراق امیز است. مسئولین استان برای حفظ جایگاه خود و توجیه کم کاریهای خود و مسئولین کشور مرتب در حال ارائه آمارهای غلط به مردم هستند. در استان ایلام بیکاری به شکل غیر قابل باور و خفه کننده ای حاکم است و بر میزان آن افزوده می شود لمل دریغ از احداث یک کارخانه یا بنگاه تولیدی غیر صوری.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 8روز