مدیرگمرک ایلام: با کمبود نیروی انسانی و امکانات روبه‌رو هستیم

مدير گمرك ايلام گفت: گمرك ايلام با كمبود نيروي انساني و تاسيسات گمركي و امكانات اسكان روبه‌روست.

محسن جامه‌بزرگي در مصاحبه با خبرنگار بازرگاني ايسنا، با اشاره به اين كه يكي از مشكلات گمرك مهران كمبود نيروي انساني است، اضافه كرد: ما درخواست خود را به منظور استخدام 56 نفر نيروي كارآمد در سال 85 به سازمان مديريت كشور كتبا اعلام كرده‌ايم و منتظر پاسخ هستيم.

وي گفت: از آنجايي كه استخدام نيروي غيربومي ضرورت ايجاد امكانات اسكان و جاذبه‌هاي لازم را به دنبال دارد به همين جهت تلاش ما اين است كه بيشتر از نيروهاي بومي استفاده كنيم.

جامه‌بزرگي اظهار كرد: طبق مصوبه هيات وزيران وزارت دارايي با هماهنگي سازمان مديريت كشور موظف شدند در مورد ارتقاي ساختار سازماني و سطوح مديريتي گمرك مهران تصميم‌گيري كنند.

مدير گمرك مهران با اعلام اينكه گمرك مهران نياز به توجه و تقويت دارد، گفت: رييس جمهور نيز در بازديد از مرز مهران گفتند فعال‌ترين و قوي‌ترين گمرك را در مهران احداث مي‌كنيم و وزارت دارايي را مكلف كردند كه با بودجه سازمان مديريت كشور، ساختمان گمرك را در مرز مهران احداث و تجهيز كند.

وي افزود: هم اكنون گمرك مهران پرترددترين مرز تبادل كالا و انجام امور تجاري و پيله‌وري در بين سه مرز رسمي جمهوري اسلامي ايران با عراق است كه در 9 ماهه اول سال جاري بيش از 94 ميليون دلار صادرات اين مرز به عراق صورت گرفته است و اين امر لزوم توجه و تخصيص امكانات بيشتر به اين مرز را تشخيص مي‌كند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز