امام‌جمعه‌ایلام از انحراف مراسمهای عزاداری محرم به سمت خرافات انتقاد کرد

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام از انحراف برخي مراسمهاي عزاداري ايام محرم به سمت خرافات انتقاد كرد.

حجت‌الاسلام "محمدنقي لطفي" در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته ايلام گفت: در برخي مراسمهاي عزاداري سخناني بيان مي‌شود كه نه تنها وهن امام حسين(ع) بوده، بلكه ذلت و خواري اهل بيت(ع) را به نمايش مي‌گذارد.

وي با اشاره به اينكه امام حسين (ع) براي بزرگداشت عزت و عظمت اسلام و راست قامت ماندن دين خدا همه بلاها و سختيها را به جان خريد، اظهار داشت:
افرادي آگاهانه و يا از روي غفلت ، سخناني بيان مي‌كنند كه باعث انحراف مردم و نسل جوان جامعه از اسلام ناب محمدي(ص) خواهد شد.

وي حادثه عاشورا را از مهمترين عوامل پيروزي انقلاب اسلامي ذكر كرد و افزود: يكي از ترفندهاي استكبار جهاني براي مبارزه با ملت ايران،بي‌محتوا كردن حادثه عاشورا و انحراف اين رخداد عظيم از مسير حقيقي خود است.

حجت‌الاسلام لطفي تاكيد كرد: دست اندركاران اينگونه مراسمها بايد با حفظ عزت و عظمت عاشورا وبيان اهداف و درسهاي حماسه‌بزرگ كربلا، اين جريان مستمر تاريخ و نماد حق عليه باطل را براي نسل جوان بيان كنند.

وي به هفته احيا امر به معروف و نهي از منكر اشاره كرد و گفت: مسوولان بايد با برخي منكرات از جمله فروش مواد مخدر و مشروبات الكلي كه در جامعه شيوع پيدا كرده، به طور قاطع و جدي برخورد كنند.

وي تاكيد كرد: اگر از كنار اين مسايل بي‌تفاوت بگذريم، نسل جوان به سوي تباهي و بي‌هويتي كشيده خواهند شد.

وي همچنين پيروزي انقلاب اسلامي را يكي از پديده‌هاي بي‌نظير جهان در يكصد سال اخير ذكر كرد و گفت: اين انقلاب دستاوردهاي بزرگي براي ملت ايران و همه ملتهاي آزاده جهان به ارمغان آورده است.

حجت‌الاسلام لطفي، اسلام‌ستيزي حكومت شاهنشاهي و ترويج سازماندهي شده فساد، تعميق فاصله طبقاتي ميان حاكمان و مردم، وابستگي حكومت به اجانب و فساد اخلاقي گسترده در ميان درباريان را از عوامل شكل‌گيري انقلاب اسلامي دانست.

وي احيا ارزشهاي فردي و اجتماعي اسلام، استقلال طلبي و عدالتخواهي، احيا روحيه خودباوري مسلمانان و بيداري همه ملتهاي اسلامي را از اهداف بلند انقلاب اسلامي ايران ذكر كرد.

وي ازهمه مسوولين و دست اندركاران ايام دهه فجر خواست:اهداف و آرمانهاي والاي انقلاب اسلامي را به نسل جوان معرفي كنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -16روز