دوشنبه 23 تیر 1399

موزه‌ی دفاع مقدس ایلام به ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد

مدير اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري ايلام گفت: تكميل موزه دفاع مقدس استان ايلان 350 ميليون تومان اعتبار نياز دارد.

فريدون محمدي امروز با اعلام اين مطلب به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: ساختمان اين موزه هم‌اكنون آماده است و تاكنون 50 ميليون تومان هزينه داشته كه با اختصاص مبلغ مورد نياز به‌زودي تكميل مي‌شود.

وي افزود: استان ايلام با توجه به نقش فعال در دفاع مقدس، جاي‌جاي آن حامل و حاوي خاطرات اين دوران است و اين خاطرات براي زنده ماندن و انتقال به نسل جديد نيازمند ساخت اين موزه است.

محمدي اضافه كرد: دو سايت _ موزه دفاع مقدس در مناطق عملياتي قلاويزان مهران و منطقه عمليات شرهاني دهلران نيز در حال ساخت است كه هر يك از آن‌ها نيازمند 50 ميليون تومان اعتبار است.

مدير كل اداره ميراث فرهنگي و گردشگري استان با اشاره به استقبال كاروان‌هاي راهيان نور از مناطق عملياتي استان و همچنين ورود زائران عتبات عاليات و گردشگران استان‌هاي ديگر گفت: در كنار اين موزه بخش‌هايي از آداب و رسوم و سنن مردم استان هم به نمايش درخواهد آمد.

وي ساخت موزه‌هاي جنگ در كشورهاي مختلف را كاري با اهميت و لازم دانست و بيان كرد: حماسه‌سازي‌هاي رزمندگان اسلام كه با دست خالي در مقابل تجهيزات قدرت‌هاي استكباري قرار گرفته‌اند نيازمند يك مكان هنري و نمايشي و موزه‌اي است كه بايد هر چه سريع‌تر تكميل

نظرات ارسال نظر