سهم استان ایلام از سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی در حد صفر است

براي رشد سرمايه‌گذاري در استان نيازمند فراهم كردن يك بستر فرهنگي مناسب هستيم.

دكتر عادل آذر با بيان اين مطلب به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: سهم استان از سرمايه‌گذاري شركت‌هاي دولتي در حد صفر است و براي رشد سرمايه‌گذاري در استان بايد فرهنگ‌سازي شود.

نماينده‌ي دهلران، آبدانان و دره‌شهر در مجلس شوراي اسلامي، افزود: سهم استان ايلام از بودجه‌ي كل كشور يك هزارم است و متأسفانه اين مسأله نشانه‌ي اين است كه استان ايلام نيازمند فراهم كردن يك بستر مناسب فرهنگي براي پذيرش سرمايه‌گذار در درون خود است.

وي با بيان اين‌كه استان ايلام پتانسيل بسيار بالايي براي سرمايه‌گذاري‌هاي جديد در زمينه‌هاي فناوري اطلاعات، مراكز رشد، و مراكز توليدي و صنعتي بومي دارد، بيان كرد: استان ايلام توانايي ارزشمندي در زمينه‌ي مراكز رشد و روي آوردن به آنكوباتورها و پرورش آنها در مسائل IT و ICT دارد كه تاكنون مغفول مانده است و رويكرد به اين زمينه‌هاي تخصصي نيازمند همدلي و بالا بردن ظرفيت مديران استان است.

آذر رشد سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در استان را نيازمند كار گروهي مديران استان در فراهم كردن زيرساخت‌ها با استفاده از فضاي عطرآگين محروميت‌زدايي دولت جديد دانست و اظهار كرد: هم‌اكنون استان ما از نظر رتبه‌ي توسعه‌يافتگي در بين استان‌هاي ديگر كشور رتبه‌ي بيست و هفتم را داراست و درجه‌ي توسعه‌يافتگي آن نسبت به توسعه‌يافته‌ترين استان كشور تنها 8/1 درصد است و نرخ بيكاري استان بين 15 تا 17 درصد برآورد مي‌شود و رشد اين ارقام نيازمند فراهم شدن فضاي سرمايه‌گذاري است.

وي خاطرنشان كرد: بايد به اين سمت حركت كنيم كه فرزندان‌مان در استان از نيروهاي كارآفرين و سرمايه‌گذاران حمايت معنوي داشته باشند و اراده‌ي آنها را به خاطر رونق دادن به اقتصاد استان ارج بگذارند و سرمايه‌گذار و كارآفرين را فرصت‌طلب تلقي نكنند.

اين نماينده‌ي مجلس، نگرش موجود در استان مبني بر اين‌كه دولت بايد همه‌ي مشكلات ما را حل كند نگرشي غيرصحيح خواند و گفت: بايد ابتدا زمينه‌ي فرهنگي سرمايه‌گذاري در استان حل شود سپس تلاش عملي براي اين مسأله شكل بگيرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 2روز