برنامه‌های عمرانی امامزاده علی صالح در حال انجام است

مدير كل اوقاف و امور خيريه استان ايلام گفت: معماري اسلامي‌گنبد جديد امامزاده علي صالح (ع) ايلام كه در مسير راه كربلا قرار دارد، در جهان و ايران نمونه است .

علي احمد هرندي با اعلام اين خبر به خبرنگار حوزه حج و زيارت ايسنا گفت: اين گنبد زيبا داراي 450 متر سطح جانبي بوده و كار قلمزني و طرح‌زني روي آن توسط جمعي از هنرمندان اصفهاني انجام گرفته كه مزين به آيات قرآني و اسامي‌ ائمه معصومين است .

وي افزود: اين گنبد در نوع خود به خاطر به كارگيري فلز مس در ساخت و نوع معماري ويژه‌اش در سطح ايران و جهان نمونه بوده و در استان ايلام نيز بي نظير محسوب مي‌شود .

مدير كل اوقاف و امور خيريه استان ايلام اضافه كرد: در بحث توسعه و عمراني امامزاده هم اكنون طرح‌هاي ساخت فضاي سبز و پارك و باغ محوطه‌ي اين ساختمان و حرم و همچنين ايجاد رينگ‌هاي فضاي و يك رينگ جاده ‌ي 20 متري منتهي به صحن در دست ساخت است .

هرندي گفت: ايجاد ميدان وبلوار در محوطه‌ي جلوي صحن با همكاري شهرداري صالح آباد نيز هم اكنون در دست ساخت است و با اجراي آن 11 هزار متر مربع، به فضاي صحن افزوده مي‌شود .

وي آماده سازي پاركينگ صحن براي روزهاي تعطيل و عيدنوروز، و ديوار كشي اطراف آن را از ديگر اقدامات انجام شده در اين امامزاده عنوان كرد .

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز