دوشنبه 5 اسفند 1398

چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب در ایلام به کار خود پایان داد

چهارمين نمايشگاه بزرگ كتاب كه از هفته گذشته در محل مجتمع فرهنگي، هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ايلام گشايش يافت عصر دوشنبه به كار خود پايان داد.

در اين نمايشگاه بيش از ‪ ۴۰‬هزار عنوان كتاب در قالب ‪ ۴۰۰‬هزار جلد عرضه شد.

اين كتابها از مجموع آثار‪ ۴۰۰‬ناشراز سراسر كشور باموضوع‌هاي مختلف دين و مذهب، تاريخ و هنر، ادبيات و فلسفه، علوم عملي، كتابهاي مرجع، پزشكي، كشاورزي، درسي، كمك آموزشي و دانشگاهي با ‪ ۳۰‬درصد تخفيف در ‪ ۱۴۶‬غرفه در معرض ديد عموم قرار گرفت.

در اين نمايشگاه همچنين غرفه‌هاي ميراث فرهنگي و گردشگري، صنايع دستي، ايستگاه نقاشي، آثار شهدا و توليد آثار هنري به صورت زنده داير بود.

در حاشيه برگزاري اين نمايشگاه محافل عصري با قرآن، نشست نقد و بررسي كتاب، سوگواره شعر، مسابقات كتابخواني برگزار شد.

به گفته مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام در مدت برپايي اين نمايشگاه بيش از ‪ ۱۲۰‬هزار نفر از اقشار مختلف مردم از آن بازديد كردند.

"حسن خدايي" درگفت و گو با خبرنگار ايرنا، هدف از برگزاري اين نمايشگاه را آشنايي مردم با كتاب، ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، گسترش علم و دانش در استان از طريق كتاب و عرضه تازه‌ترين آثار نشر در استان عنوان كرد.

در چهارمين نمايشگاه بزرگ كتاب ايلام كه به‌مدت يك هفته پذيراي علاقه‌مندان بود، مردم اين استان ‪ ۲۰‬هزار جلد كتاب به ارزش دو ميليارد و ‪ ۲۰۰‬ميليون ريال خريدند.

نظرات ارسال نظر