شنبه 30 شهریور 1398

چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب در ایلام به کار خود پایان داد

چهارمين نمايشگاه بزرگ كتاب كه از هفته گذشته در محل مجتمع فرهنگي، هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ايلام گشايش يافت عصر دوشنبه به كار خود پايان داد.

در اين نمايشگاه بيش از ‪ ۴۰‬هزار عنوان كتاب در قالب ‪ ۴۰۰‬هزار جلد عرضه شد.

اين كتابها از مجموع آثار‪ ۴۰۰‬ناشراز سراسر كشور باموضوع‌هاي مختلف دين و مذهب، تاريخ و هنر، ادبيات و فلسفه، علوم عملي، كتابهاي مرجع، پزشكي، كشاورزي، درسي، كمك آموزشي و دانشگاهي با ‪ ۳۰‬درصد تخفيف در ‪ ۱۴۶‬غرفه در معرض ديد عموم قرار گرفت.

در اين نمايشگاه همچنين غرفه‌هاي ميراث فرهنگي و گردشگري، صنايع دستي، ايستگاه نقاشي، آثار شهدا و توليد آثار هنري به صورت زنده داير بود.

در حاشيه برگزاري اين نمايشگاه محافل عصري با قرآن، نشست نقد و بررسي كتاب، سوگواره شعر، مسابقات كتابخواني برگزار شد.

به گفته مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام در مدت برپايي اين نمايشگاه بيش از ‪ ۱۲۰‬هزار نفر از اقشار مختلف مردم از آن بازديد كردند.

"حسن خدايي" درگفت و گو با خبرنگار ايرنا، هدف از برگزاري اين نمايشگاه را آشنايي مردم با كتاب، ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، گسترش علم و دانش در استان از طريق كتاب و عرضه تازه‌ترين آثار نشر در استان عنوان كرد.

در چهارمين نمايشگاه بزرگ كتاب ايلام كه به‌مدت يك هفته پذيراي علاقه‌مندان بود، مردم اين استان ‪ ۲۰‬هزار جلد كتاب به ارزش دو ميليارد و ‪ ۲۰۰‬ميليون ريال خريدند.

نظرات ارسال نظر