۱۸۸ میلیارد تومان برای استان ایلام در سال آینده مصوب شد.

فريدون همتي گفت: هدايت درآمدهاي حاصل از فروش نفت به سمت پروژه‌هاي عمراني، در مجلس شوراي اسلامي، از نكات مبارك در لايحه‌ي بودجه سال 1385 بود.

نماينده‌ي ايلام، مهران، ايوان و شيروان چرداول در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب به خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار كرد: با وجود اين‌كه تعدادي از نمايندگان مجلس با اين استدلال كه كشور قدرت اجرايي لازم را در اين زمينه ندارد، به مخالفت با اين امر پرداختند، اما اين اتفاق خوب افتاد.

همتي كه از موافقان اختصاص درآمدهاي حاصل از نفت به پروژه‌هاي زيربنايي است،‌ ادامه داد: هرچقدر ميزان اختصاص درآمد نفت به پروژه‌هاي زيربنايي بيشتر باشد ضرب آهنگ حركت كشور به سمت توسعه افزايش مي‌يابد.

وي در خصوص بودجه‌ي اختصاص‌يافته‌ي سال 1385 به استان ايلام در لايحه‌ي بودجه، گفت: مجموع اعتبارات اختصاص‌يافته به استان 188 ميليارد تومان است كه شامل 62 ميليارد تومان اعتبار عمراني، 37 ميليارد تومان از محل اعتبارات رياست جمهوري و هيأت دولت، 14 ميليارد تومان از محل اعتبارات طرح توازن منطقه‌اي، 60 تا 70 ميليارد تومان از محل رديف‌هاي ملي، و با تلاش نمايندگان 15 ميليارد تومان نيز از محل رديف‌هاي متفرقه است.

اين نماينده‌ي مجلس يادآور شد: استان ايلام با توجه به ميزان بودجه‌ي اختصاص يافته به آن نسبت به جمعيت 600 هزار نفري‌اش، در زمينه‌ي اعتبارات عمراني در زمره‌ي 10 تا 15 استان اول كشور قرار گرفته است.

وي اين اعتبارات جذب‌شده را علاوه بر اعتبارات شركت‌هاي دولتي اعلام كرد.

همتي درباره‌ي بودجه‌ي فرهنگي كشور نيز گفت: 10 درصد از محل بودجه توسعه‌ي استان‌ها به فعاليت‌هاي فرهنگي براي غنا بخشيدن به كتابخانه‌ها، صدا و سيما، مساجد و سينماها اختصاص يافته كه مجموع آن در كل كشور 90 ميليارد تومان است كه با تصويب در شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان‌ها با اولويت‌بندي نيازها تخصيص خواهد يافت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز