با تشکیل کمیته‌های اسکان و تبلیغات ایلام، آماده پذیرایی از راهیان نور است.

مدير كل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ايلام گفت: استان ايلام با فراهم آوردن امكانات و خدمات رفاهي و اسكان فعاليت‌هاي فرهنگي آماده استقبال از دوستداران فرهنگ مقاومت و پايداري است .

سرهنگ ابراهيم محمد زاده با اعلام اين خبر به خبرنگار ايسنا، گفت: استان ايلام با داشتن بيشترين مرز مشترك كه با عراق شاهد عملياتي چون والفجر 3 و 5 و 6، فتح المبين و ... بوده و همچين با داشتن جمعيت كم در زمان جنگ توانست يك لشگر 300 هزار نفري را تشكيل و شهداي زيادي تقديم انقلاب كند .

سرهنگ محمد‌زاده اظهار كرد: در ايام نوروز سال 85 ستاد كاروان‌هاي راهيان نور با رياست استاندار و تشكيل كميته‌هاي اسكان و نمايشگاه وتبليغات، هدايت و توجيه و نظارت با مشاركت سپاه منطقه ايلام و تيپ امير و لشكر 64 اروميه، نمايشگاه تپه شني مهران توسط تيپ امير و نمايشگاه امامزاده سيد حسن و پيش‌بيني ايستگاه‌هاي صلواتي در مسير كاروان‌هاي راهيان نور و چاپ بروشور رنگي معرفي نقاط با مشاركت سپاه ايلام و ميراث فرهنگي مي‌نمايد .

وي با اشاره به وظيفه‌ي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در سياست‌گذاري، هدايت و نظارت بر كليه امور فرهنگي مرتبط با دفاع مقدس افزود: ماموريت اصلي بنياد حفظ نشر آثار فيزيكي و معنوي دفاع مقدس از قبيل مقتل شهداء و نقاط شاخص عملياتي و ايجاد موزه‌هاي دفاع مقدس و فعاليت‌هاي فرهنگي از قبيل شهر، موسيقي، تئاتر، فيلم‌هاي كوتاه، كارهاي تجسمي ‌و تدوين تاريخ جنگ است .

سرهنگ محمد زاده گفت: عمده فعاليت‌هاي اين بنياد در سال 84 در استان ايلام تدوين جدوال تاريخ جنگ، برگزاري حدود 20 يادواره شهداء، 10 مراسم شب شهر و خاطره، برگزري سالگرد عمليات‌هاي مهم در حوزه‌ي استان، چاپ ماهنامه زمزمه با مشاركت سازمان دانش‌آموزي، برگزاري داستان كوتاه غرب كشور، با موضوع دفاع مقدس و برگزاري دومين جشنواره‌ي مطبوعات و رسانه‌هاي دفاع مقدس و راه اندازي كتابخانه‌ي دفاع مقدس است .

مدير كل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ايلام با بيان اين كه آمار‌ها نشان مي‌دهدكه ديدار از مناطق عملياتي و مقتل شهداء و ‌آثار به جا مانده ازدفاع مقدس بيشترين تاثير را بر روي بازديد كنندگان دارد، گفت: ارتباط نزديكي با محل رزم شهدا باعث تقويت به جهاد و شهادت شده و به روحيه‌ي بالندگي و اعتماد به نفس و دين باوري نسل جوان كمك مي‌كند و يكي از فعاليت‌هاي فرهنگي است، كه مي‌تواند در مقابل تهاجم فرهنگي تاثير زيادي داشته باشد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 6روز