عشایر و روستاییان ایلام بردست یابی ایران به دانش هسته‌ای تاکید کردند.

عشاير و روستاييان استان ايلام در روزهاي اخير با امضا و ارسال طوماري خطاب به دبير كل سازمان ملل متحد بر حق ايران براي دست‌يابي به دانش صلح- آميز هسته‌اي تاكيد كردند.

در اين طومار ‪ ۴۰‬متري كه به امضاي عشاير و روستاييان قسمتهاي مختلف استان ايلام رسيده، آمده است: خواست ملتها آزادي و امنيت است و هيچ ملت آزاد انديشي از تعيين تكليف و زورگويي بيگانگان و قدرتهاي استكباري استقبال نمي‌كند.

در اين طومار با اعلام حمايت قاطع از مواضع مسوولان نظام در زمينه پرونده هسته‌اي و پافشاري بر حق ايران براي استفاده از اين دانش در مصارف علمي و صنعتي آمده است: عشاير و روستاييان به عنوان قشري جهادگر چه در دوران دفاع مقدس و چه در جهاد سازندگي نشان داده‌اند كه چونان كوهي استوار از نظام و دستاوردهاي انقلاب اسلامي دفاع مي‌كنند.

اين طومار كه با مشايعت گروهي از عشاير اسب سوار و ملبس به لباسهاي محلي به استانداري ايلام انتقال داده شد به دفتر سازمان ملل متحد در تهران تحويل مي‌شود.

در ادامه اعلام حمايت از مواضع مسوولان در پرونده انرژي هسته‌اي اصناف، بازاريان و گروههاي مختلف مردم ايلام نيز با امضاي طوماري شش متري از رييس جمهوري و مسوولان خواستند قاطعانه از حق مسلم و قانوني ايران براي استفاده صلح آميز از فناوريهاي روز دنيا و دانش صلح آميز هسته‌اي دفاع كنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -3روز