دوشنبه 1 مهر 1398

یک قطع نخاعی، تازه‌ترین دستاورد مسابقه قوی‌ترین مردان ایران

باز هم در مسابقه «قوي‌ترين مردان ايران» كه در بندرعباس در حال برگزاري است، حادثه‌اي تلخ به وجود آمد و مجتبي ملكي، ورزشكار حاضر در اين مسابقه، بر اثر برخورد وزنه با ناحيه كمر، دچار شكستگي و ضايعه شديد نخاعي شد.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، وي پس از اين حادثه، از بندرعباس به بيمارستان مهر تهران انتقال يافته و تحت معالجه است، اما پزشكان وي، اميدي به بهبود ضايعه نخاعي نداشته و احتمال قطع نخاع را بسيار مي‌دانند.

مسابقه «قوي‌ترين مردان ايران» به تهيه‌كنندگي شبكه سوم سيما و گروه ورزش در شهر بندرعباس، در حال توليد است و حتي اين حادثه هم موجب توقف آن نشده است. اين در حالي است كه پيش از اين نيز، يك ورزشكار ديگر مصدوم شده بود.

توليد مسابقه «قوي‌ترين مردان ايران» در زمان علي لاريجاني آغاز و در پي مشكلات مختلفي چون حضور افراد سابقه‌دار، در مقطعي متوقف شد، اما پس از چندي، روند توليد آن از سر گرفته شده است.

يكي از كارشناسان فدراسيون وزنه‌برداري به خبرنگار «بازتاب» گفت: متأسفانه، اين مسابقه توسط يك گروه برگزار مي‌شود و از حيث استاندارد و امنيت، زير نظر فدراسيون و كميته زيبايي‌اندام نيست و حادثه رخ‌داده، به دليل استفاده از وزنه غيراستاندارد در اين مسابقه بوده است.

وي خاطرنشان كرد، بزرگ‌ترين مشكل اين نوع رقابت، كه تلويزيون به آن دامن مي‌زند، عدم نظارت علمي و فقدان پوشش بيمه‌اي براي ورزشكاران است.

نظرات ارسال نظر