شنبه 30 شهریور 1398

چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب در ایلام گشایش یافت

چهارمين نمايشگاه بزرگ كتاب روز چهارشنبه در آييني با حضور مسوولان محلي استان در مكان مجتمع فرهنگي، هنري ارشاد اسلامي شهر ايلام گشايش يافت.

به گفته مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ايلام، بيش از ‪ ۴۰‬هزار عنوان كتاب در قالب ‪ ۴۰۰‬هزار جلد در ‪ ۱۴۶‬غرفه در اين نمايشگاه عرضه مي‌شود.

"حسن خدايي" در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين كتابها از مجموع آثار بيش از ‪ ۴۰۰‬ناشر از سراسر كشور با ‪ ۳۰‬درصد تخفيف در معرض ديد قرار گرفته‌اند.

وي ادامه داد: كتابها در موضوعات مختلف دين و مذهب، تاريخ و هنر، ادبيات و فلسفه، علوم عملي، كتابهاي مرجع، پزشكي، كشاورزي، درسي، كمك آموزشي و دانشگاهي است.

وي هدف از برگزاري اين نمايشگاه را آشنايي مردم با كتاب، ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، گسترش علم و دانش در استان از طريق كتاب و عرضه تازه‌ترين آثار نشر در استان عنوان كرد.

خدايي افزود: همچنين در اين نمايشگاه غرفه‌هاي ميراث فرهنگي و گردشگري، صنايع دستي، ايستگاه نقاشي، آثار شهدا و توليد آثار هنري به صورت زنده داير شده است.

وي برگزاري محافل عصري با قرآن، نشست‌هاي نقد و بررسي كتاب، برگزاري مسابقات كتابخواني و سوگواره شعر را از جمله برنامه‌هاي جنبي اين نمايشگاه عنوان كرد.

وي خاطر نشان كرد: اين نمايشگاه به مدت يك هفته پذيراي علاقه‌مندان است

نظرات ارسال نظر