همه امکانات برای جوابگویی به مهمانان نوروزی که وارد استان ایلام می‌شوند‏، فراهم شده است.

فريدون همتي با اشاره به شروع سفرهاي نوروزي، گفت: ستاد سفرهاي نوروزي ايلام براي راحتي و آسايش مسافران بر همه امور نظارت و پيگيري خواهند داشت و اين ستاد در تلاش است سرويس‌دهي مناسب و مطمئني به مسافران نوروزي عرضه كند.

نماينده‌ي مردم ايلام در خانه ملت، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اين كه ايلام با توجه به شرايط مرزي و جغرافيايي خاص از جاذبه‌هاي متنوعي برخوردار است، افزود: تجارب گذشته نيز بيانگر اين نكته است كه در تعطيلات نوروزي سال‌هاي گذشته مهمانان زيادي به اين استان سفر كرده‌اند.

وي تصريح كرد: بسياري به منظور بازديد از مناطق جنگي و محل شهادت شهدا به ايلام سفر مي‌كردند. هم‌چنين طبيعت زيبا و آب و هواي مناسب و شرايط توريستي كه در استان از نظر آثار تاريخي، باستاني و جغرافيايي وجود دارد، اين امكان را فراهم كرده كه معمولا مسافران نوروزي ترجيح دهند ايام تعطيلات خود را در ايلام بگذرانند.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس با بيان اين كه در ايام تعطيلات نوروزي ايلام حال و هواي ديگري به خود مي‌گيرد، خاطرنشان كرد: مسوولان اين استان نيز مانند سال‌هاي گذشته براي سال 85 برنامه‌ريزي خوبي دارند و بسياري از زيربناها و زيرساخت‌هايي كه بتواند جوابگوي مهماناني كه به استان ايلام وارد مي‌شوند‏، فراهم شده است.

به گفته‌ همتي، براي نوروز 85 اين امكانات توسعه‌ي بيشتري پيدا كرده و از تنوع و امكانات بهتر و بيشتري براي پذيرايي، اسكان مسافران و مهمانان برخورداريم. مسوولان ايلام از هم‌اكنون در تلاش هستند و در اين راستا در حال برنامه‌ريزي هستند.

وي در ادامه گفت: شرايط آب و هوايي و شرايط طبيعي و مهمان‌نوازي مردم ايلام و وجود امكان متبركه در اين استان شرايط خوبي را براي مسافران و ايرانگردان مهيا خواهد كرد.

وي به وظايف ستاد سفرهاي نوروزي ايلام اشاره و تصريح كرد: اين ستادها ماموريت‌هاي گوناگوني بر عهده دارند. بخش مهمي از وظايف آنها در ارتباط با بحث امنيتي است كه خوشبختانه با توجه به شرايط و بافت فرهنگي و اجتماعي ايلام، اين استان از استان‌هاي بسيار امن كشور است. بحث نظارت بر قيمت‌ها و سلامت امكانات و مواد خوراكي و نظارت بر سرويس‌هاي خدماتي از ديگر وظايف اين ستاد است.

اين نماينده مجلس، ادامه داد: بايد اين نظارت صورت گيرد تا هم كيفيت سرويس‌دهي مناسب باشد و هم در مورد قيمت‌ها و تعيين نرخ‌ها، شرايط به گونه‌اي باشد كه براي مسافران مشكلي ايجاد نكند و حقوق آنها ضايع نشود.

به گفته‌ي وي، خوشبختانه بافت فرهنگي مردم ايلام و روحيات و خلقيات آنها طوري است كه حتي اگر ستادي هم براي نظارت وجود نداشته باشد، مردم بر اين مسائل بسيار دقت دارند و با توجه به روحيه‌ مهمان‌نوازي كه جزء ويژگي‌ها و خصايص خوب مردم استان ايلام است، مشكلي ايجاد نخواهد شد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال