دوشنبه 1 مهر 1398

احتمال قطع نخاع مجتبی ملکی در مسابقات قویترین مردان ایران

در پي مطرح شدن آسيب‌ ديدگي جدي مجتبي ملكي، نايب قهرمان مسابقه‌ي قوي‌ترين مردان ايران در مرحله‌ي كشيدن «لنگر» مسابقه‌ي تلويزيوني مردان آهنين يكي از تهيه كنندگان و كارگردانان اين مسابقه‌ توضيحاتي را به ايسنا ارائه داد.

محمد تقوي زنوز گفت: در تماسي كه با گروه ورزش شبكه‌ي سه سيما گرفتم، آن‌ها گفتند كه ملكي مشكل خاصي ندارد.

در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، ‌افزود: ملكي آمادگي انجام اين حركت را داشت و پزشكان نيز اين مساله را تاييد كردند. ملكي پس از انجام مرحله‌ي لنگر بلند شد و حركت كرد و براي گرم كردن خودش، پشت دوبين رفت، چرا كه ورزشكاران پس از انجام هر مرحله، بدن خود را گرم مي‌كنند.

وي در ادامه گفت: او در حال گرم كردن بدن خود بود ولي نمي‌دانم كه چه اتفاقي افتاد كه دراز كشيد و اظهار ناراحتي كرد و به بيمارستان منتقل شد.

تقوي در پاسخ به پرسش ايسنا كه چرا وزن لنگري كه در دوره قبل 230 كيلو بود به 550 كيلو افزايش يافت، گفت: وزن وسايل و ابزار به كار گرفته شده در هر مرحله برعهده‌ي فدراسيون پرورش اندام است و ما به عنوان برنامه ساز سعي مي‌كنيم كه يك مسابقه‌ي تلويزيوني خوبي را براي بينندگان ترتيب دهيم، از سوي ديگر ورزشكاران ديگر نيز اين وزنه را جابجا كرند و مشكلي برايشان به وجود نيامد. همان گونه كه براي ملكي هم پيش نيامد.

گفتني است كه ملكي هم اكنون در بيمارستان مهر تهران به سر مي‌برد.

بر اساس گزارش سرويس ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مجتبي ملكي روز چهارشنبه هفته‌ي گذشته و در مرحله‌ي مقدماتي مسابقات قوي ترين مردان ايران و در حين كشيدن لنگر 550 كيلوگرمي‌ به روي زمين افتاد و بلافاصله به بيمارستان بندرعباس منتقل شد. ملكي پس از آن بلافاصله به بيمارستان مهر تهران منتقل شد و اكنون در اين بيمارستان به سر مي‌برد. در حالي كه خبر از قطع نخاع شدن ملكي مي‌دهند اما، نزديكان وي اين مورد را تاييد نكرده‌اند و مشخص شدن وضعيت وي را به پس از نتيجه‌ي آزمايش MRI موكول مي‌كنند.مجتبي ملكي از ناحيه‌ي كمر به پايين و هر دو پا بدون حس و حركت است.

--------------------------------------------------------------------------------

ایلام امروز و مردم استان ایلام نیز امیدوارند این خبر صحت نداشته باشد و خطری جدی این قهرمان ملی را تهدید نکند.

نظرات ارسال نظر