احمدی نژاد: ویژه خوارها در مقابل دولت سنگ اندازی می کنند

ویژه خوارها در مقابل دولت سنگ اندازی می کنند // تصمیم گیری در اطاق های دربسته نتیجه نخواهد داشت//غربی ها در مقابل موضع محکم ایران عقب نشینی کردند رئیس جمهور در دیدار منتخبین اقشار مختلف مردم استان ایلام تاکید کرد : وقتی دولت تصمیم به اجرای عدالت در کشور گرفت کسانی که دستشان از بیت المال کوتاه شده و ویژه خواری آنها رفته رفته از بین می ‌رود، بر سر راه دولت سنگ اندازی می‌کنند و به عناوین مختلف سعی در ایجاد مانع دارند .

ه گزارش خبرنگار اعزامی "مهر" به ایلام ، محمود احمدی نژاد شب گذشته(چهارشنبه) در پایان اولین روز سفر خود به استان ایلام در سالن سازمان فنی حرفه ‌ای این شهر در جمع منتخبین این استان گفت : امروز دولت پرچم عدالت را برافراشته و تلاش می‌کند تا حدتوان عدالت را در کشور اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای عدالت، سخت‌ ترین مرحله برپایی حکومت علوی و جامعه اسلامی است، افزود : برقراری و اجرای عدالت را اول باید از خودمان آغاز کنیم چرا که اگر کسی نتواند عدالت را مورد خودش اجرا کند نخواهد توانست که در جامعه مجری عدالت باشد.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه عدالت باید به فرهنگ و مطالبه عمومی مردم تبدیل شود، گفت : پذیرفتن و تحمل اجرای عدالت جزو سخت ‌ترین مراحل تحقق و تکامل حکومت اسلامی است اما اکنون اجرای عدالت باید به مطالبه عمومی تبدیل شود چون درغیر اینصورت کسانی که از اجرای عدالت ضرر می ‌کنند با هزاران ترفند درمقابل آن ایستادگی می ‌کنند .

وی افزود : وقتی دولت تصمیم به اجرای عدالت در کشور گرفت کسانی که دستشان از بیت المال کوتاه شده و ویژه خواری آنها رفته رفته از بین می ‌رود، بر سر راه دولت سنگ اندازی می‌کنند و به عناوین مختلف سعی در ایجاد مانع دارند .

رییس جمهور تصریح کرد : درحالی که دشمنان نظام اسلامی در خارج حنجره درانی می ‌کنند و با ترفندهای گوناگون برای نظام ‌اسلامی و دولت مانع ایجاد می کنند برخی از افراد در داخل کشور نیز با آنها همراه شده‌ اند و به دولت ایراد می ‌گیرند.

احمدی نژاد بااشاره به مخالفتهای کشورهای غربی در مقابل دستیابی ایران به فناوری صلح آمیز هسته ‌ای،گفت : وقتی رییس جمهور شما به عنوان نماینده ایران در اجلاس سازمان ملل، حرف دل مردم ایران را مطرح کرد و از حق قانونی ملت ایران دفاع کرد، آنها ظالمانه قطعنامه ‌ای ظالمانه علیه ایران در شورای حکام تصویب کردند.

وی افزود : البته دولت به پشتوانه ملت همیشه در صحنه، محکم ایستادگی کرد و به غربی‌ها پیام دادیم که ما تا آخر ایستاده ‌ایم و از حق خود نخواهیم گذشت و آنها نیز وقتی دیدند که موضع جمهوری اسلامی ایران محکم است، عقب نشینی کردند.

رییس جمهورتصریح کرد : عقب نشینی غربی ها در داخل کشور زمانی اتفاق افتاد که متاسفانه در داخل کشور نیز عده ‌ای که با خواست خدا رفته رفته دستشان از بیت المال کوتاه می‌شود با بیگانگان همصدا شدند و از دولت که از حق قانونی ملت ایران دفاع کرده بود، انتقاد کردند.

احمدی نژاد در ادامه بیان مخالفتهای داخلی و سنگ اندازی‌ها در راه فعالیت دولت در راه برقراری عدالت و اجرای آن گفت: وقتی دست برخی افراد سود جو و فرصت طلب از مراکز اقتصادی و مالی کشور همچون بورس کوتاه شد، ناجوانمردانه بازار بورس را با شکست مواجه کردند.

وی افزود: خوشبختانه از وقتی که مدیری جوان و لایق مسئولیت بورس کشور را به‌عهده گرفته است، شاخص‌ سهام رو به توسعه حرکت کرده اما مخالفان دولت و کسانی که‌اجرای عدالت را به ضرر منافع خود می‌بینند،بهبود وضعیت سهام در بورس را به موضعگیری آژانس درمورد ایران ارتباط دادند.

احمدی نژاد تاکید کرد: با اجرای عدالت در سیاستهای پولی و مالی کشور دیگر اتفاق نخواهد افتاد که فردی با رابطه مبالغ کلانی از بانکها وام بگیرد و با این پول هیچ کار تولیدی نیز انجام ندهد.

رییس جمهور با بیان این که اجرای عدالت کار سختی است و تنها راه جلوگیری از دست اندازی به بیت المال ، همانا برپایی عدالت در همه عرصه‌های مدیریتی و اجرایی کشور است، در پاسخ به انتقادهایی که در رابطه به بکاریگری نیروهای جوان در مدیریتهای کشور به دولت می‌شود، گفت : عده ‌ای می ‌گویند چرا نیروهای انقلاب توسط دولت جدی کنار گذاشته شده‌اند، آیا نیروهای انقلاب همین ? ?? ، ???نفر رفقای آنان هستند.

وی خطاب به مخالفان استفاده از افراد جدید در مدیریتهای کشور، افزود : این شما هستید که خود را مالک کشور و انقلاب می‌دانید و به کسی اجازه اظهار نظر نمی ‌دهید اما من مطمئن هستم که در کشور صدها هزار هیات دولت توانمند، جوان و کارآمد وجود دارد و نیروهای متعهد و پر تلاش در راهند که بتوانند چرخهای توسعه و پیشرفت کشور را به راحتی به حرکت درآورند به شرطی که به آنان فرصت داده شود تا بتوانند شایستگی‌های خود رانشان دهند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت بدون حمایت ملت معنی ندارد و دولت نیز بدون خدمت به مردم مفهوم پیدا نمی ‌کند، گفت : مردم استان های مختلف کشور باید برای سازندگی حرکت کنند و دولت نیز با برطرف کردن موانع توسعه و پیشرفت از این حرکت مردم حمایت کند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه تصمیم‌ گیری در اطاقهای دربسته، نتیجه ای نخواهد داشت، افزود : تصمیم برگزاری جلسات دولت در استانهای کشور بویژه استانهای محروم بخاطر این بود که وزرا و اعضای دولت از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند و رنجها و نیازهای مردم مناطق محروم را لمس کنند.

وی تصریح کرد : براساس برنامه ریزی‌های انجام شده در دولت هر دوهفته یکبار به یکی از استانها سفر خواهیم کرد و با تشکیل جلسه دولت در آن استان برای حل مشکلات استانها تصمیم‌ گیری می ‌کنیم اما مردم و مسئولان استان ایلام باید باهمکاری و اتحاد خود برای حل مشکلات منطقه تلاش کنند و دولت نیز در حل این مشکلات و براورده کردن نیازها، آنها را کمک خواهد کرد.

پیش از سخنان رییس جمهور نمایندگان اقشار مختلف مردم استان ایلام همچون نماینده مطبوعات محلی ، ورزشکاران ، دانش آموزان ، زنان، بازاریان و صنعتگران در سخنان کوتاهی با بیان مشکلات و نیازهای خود، رفع این مشکلات را از دولت خواستار شدند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز