رییس‌جمهور در جمع مردم ایوان: مردم ایران با اتکا به جوانان پرشور، همه‌ی پله‌های ترقی و پیشرفت را طی خواهد کرد

رييس‌جمهور گفت: امروز از همه‌ي دولت‌ها و ملت‌هاي دنيا با ما تماس مي‌گيرند و براي حل مشكلاتشان از ما مي‌خواهند تا به آنها كمك كنيم. اين چيزي است كه قدرت‌طلبان استكباري از آن خوششان نمي‌آيد.


به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به ايلام، دكتر محمود احمدي‌نژاد بعدازظهر چهارشنبه در جمع مردم ايوان در ورزشگاه اين شهر اظهار كرد: قدرت‌هاي استكباري از اين‌كه مي‌بينند ملت ايران بدون اتكا به قدرت‌ها با اتكا به جوانان خود، بالاترين قله‌هاي علمي را فتح كرده است ناراحتند.


وي با بيان اين‌كه شما هرچه كه مي‌خواهيد ناراحت باشيد، خطاب به اين ملت‌ها اظهار كرد: مردم ايران با اتكا به اين جوانان پرشور، همه‌ي پله‌هاي ترقي و پيشرفت را طي خواهد كرد.


رييس‌جمهور داشتن انرژي هسته‌يي را حق مسلم ايران دانست و گفت: دولت خدمتگزار شما با صلابت راه تحقق همه‌ي حقوق ملت ايران در دسترسي به فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌يي را طي خواهد كرد.


وي با بيان اين‌كه امروز مكاتب غربي و شرقي براي اداره‌ي جوامع خود به بن‌بست رسيده‌اند گفت: امروز چشم اميد همه‌ي ملت‌هاي دنيا براي يك زندگي سعادتمند به زبان، قدم، فكر و ملت ايران و به‌خصوص جوانان اين سرزمين دوخته است.


احمدي‌نژاد با اشاره به دومين سفر استاني خود و هيات دولت به استان ايلام گفت: امروز در جمع شما مردم خوب ايوان، يكي از بهترين روزهاي عمرم را سپري مي‌كنم. اي كاش شرايط كشور اجازه مي‌داد كه روزها و ماه‌ها در كنار شما عزيزان باشم.


وي افزود: امروز ملت ما يك رسالت و ماموريت بزرگ برعهده دارد. ماموريت تاريخي، ديني و انقلابي ما اين است كه همگي دست به دست هم دهيم تا سرزمين مقدس ايران به يك جامعه و كشور پيشرفته و نمونه اسلامي تبديل شود.


احمدي‌نژاد ادامه داد: به لطف خدا همه‌ي امكانات براي تحقق اين ماموريت به عهده‌ي ما گذاشته شده تا با استفاده از بهترين منابع و با كمك پاك‌ترين و مومن‌ترين مردم و جوانان، در يك عزم ملي، كشور عزيز ايران را به گونه‌اي كه شايسته‌ي نام ملت ايران است بسازيم.


رييس‌جمهور با اشاره به اين كه عدالت‌گستري شعار محوري دولت است، گفت: اگر بخواهيم كشورمان را بسازيم، اين ساختن بايد بر اساس عدالت باشد. يعني همه‌ي امكانات كشور به طور عادلانه و براي همه جاي اين كشور به طور يكسان توزيع شود.


وي با بيان اين‌كه جوان ايواني و ايلامي به اندازه‌ي جوان تهراني و مشهدي براي ما عزيز هستند، گفت: دولت شما مصمم است براي برپايي عدالت، امكانات كشور را به نسبت محروميت در كشور توزيع كند.


احمدي‌نژاد ادامه داد: اگر امروز جمعيت بيكار استان ايلام بيش از نقاط ديگر كشور است معنايش اين است كه دولت امكانات بيشتري را در اختيار اين مناطق قرار خواهد داد تا بيكاري را ريشه‌كن كند.


وي با بيان اين‌كه قول داده بود از اولين سفرهايش به استان ايلام باشد، گفت: اين استان كارنامه‌ي درخشان و افتخارآفريني دارد و در استقلال كشور حماسه‌هاي زيادي آفريده است.


وي ادامه داد: از 20 روز قبل كميته‌هاي تخصصي تشكيل شده و وظايفي كه دولت بايد براي اجرا در استان ايلام تصويب كند، برنامه‌ريزي شده است. ما در جلسه‌ي فردا شب در مورد آنها تصميم‌گيري خواهيم كرد.


رييس‌جمهور با بيان اين‌كه اميدوار است جلسه‌ي هيات دولت به طور مستقيم از تلويزيون استان براي مردم پخش شود، گفت: اميدواريم با اين سفرها و مهرورزي كه شما با دولت داريد، دولت انرژي بگيرد و در طول چهار سال به اندازه‌ي هشت سال به مردم استان خدمت كند.


به گزارش ايسنا وي ادامه داد: دولت برنامه‌ريزي كرده است به لطف الهي و عشق خدمت به مردم، علاوه بر اين‌كه وزرا و معاونان در طول اين سال‌ها به استان‌ها سفر كنند، جلسه‌ي هيات دولت در طول چهار سال سه بار در هر استان تشكيل شود و نتايج آن به اطلاع مردم برسد.


رييس‌جمهور در پايان اظهار اميدواري كرد كه در سفر بعدي دولت به اين خطه كه كمتر از يك و نيم سال آينده خواهد بود، همه‌ي مشكلات و مسائل استان به طور كامل برطرف شده باشد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، پيش از سخنان رييس‌جمهور، نماينده‌ي ولي‌فقيه و امام جمعه ايوان، نماينده‌ي مردم ايلام، ايوان و شيروان چرداول در مجلس و فرماندار ايوان در سخنراني‌هاي جداگانه‌اي مشكلات و مسائل شهرستان را براي رييس‌جمهور تشريح كردند.


رييس‌جمهور پس از ديدار با مردم، دقايقي پيش ايوان را به مقصد سرابله مركز شهرستان شيروان چرداول ترك كرد.

 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 4روز