رئیس جمهور: به لحاظ فرهنگ، تمدن، ادبیات، عطوفت و مهربانی و پایمردی مردم ایلام سرآمد و الگوی ملت ایران هستند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاي فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري امروز پس از ورود به شهرستان ايلام با حضور در ورزشگاه تختي اين شهر و در جمع دهها هزار نفر از اقشار مختلف مردم اين شهر، آنان را بهترين الگوي موفقيت و پايداري در جبهه حق مقابل باطل دانست و ضمن ابراز خرسندي براي حضور در استان ايلام گفت: به لحاظ فرهنگ، تمدن، ادبيات، عطوفت و مهرباني و پايمردي مردم ايلام سرآمد و الگوي ملت ايران هستند.
احمدي نژاد با بيان اينكه مردم ايلام در طول دفاع مقدس و با وجود بمباران‌ها و گلوله باران‌ها مرزهاي را رها نكرده و با توكل به خدا و تقديم بهترين جوانان خود ايستادگي كرده است، بيان داشت: مردم اين استان در مقابل ناجوانمردانه‌ترين، بدترين و خشن‌ترين دشمنان ايستادگي كردند و به حملات دشمن سرافرازانه پوزخند زدند.
احمدي نژاد، ايلام را سرزمين داراي مردان دلير و زنان فرهيخته عنوان كرد و گفت: اين سرزمين روزهاي سختي را پشت سر گذاشته و در مقابل دشمنان بشريت منسجم و متعهد و با كمترين امكانات مادي ايستادگي كردند و براي هميشه دشمنان را از تجاوز به ايران پشيمان و شرمنده كرده است.
رئيس جمهور خطاب به ايلامي‌ها‌ گفت: جوانان شما به دشمنان متجاوز درسي دادند كه تا صدها سال هيچ دشمني جسارت و جرائت تجاوز به سرزمين مقدس ايران را در سر نخواهد پرواند.
احمدي نژاد، با بيان اين كه سرتاسر تاريخ، درس عبرت و آيين جاري شدن سنت‌هاي الهي است، اظهار داشت: نيروي ما نيروي الهي و جبهه ما جبهه حق در برابر جبهه باطل بود.
وي بر وعده خداوند به مومنان براي پيروزي بر دشمناني تاكيد كرد و گفت: اگر شجاع و صبور باشيد و با تدبير و وحدت در برابر دشمنان بايستيد، پيروزي از آن مومنان است.
رئيس جمهوري با بيان اينكه دوران دفاع مقدس و جنگ تحميلي به پايان رسيد اما مقابله دنياي استكبار و زور گويان با عدالت، آزادي و ملت ايران هنوز پايان نيافته است، افزود: اگر جبهه نظامي تمام شده جبهه‌هاي جديدي براي ملت‌ ما و ملت‌هاي آزاده دنيا گشوده شده است.
احمدي نژاد تصريح كرد: نظام استكباري با بسيج امكانات نظامي، اقتصادي و سياسي خود در تلاش است مردم ايران را از حقوق حقه خود محروم كند.
وي خاطرنشان كرد: نظام سلطه و قدرت‌هاي بزرگ بدانند تا ملت شجاع و مومن و جوانان ايران در صحنه هستند اجازه نخواهند داد ذره‌اي از حقوق ملت ايران پايمال شود.
رئيس شوراي عالي امنيت ملي، ذرادخانه ‌هاي هسته‌اي برخي كشورهاي مدعي حقوق بشر را مالامال از سلاح هسته‌اي دانست و به استفاده آنان از سلاح‌هاي هسته‌اي در 60 سال اخير اشاره كرد و اظهار داشت: آنان دو سال پيش نيز از گلوله‌هاي اورانيوم ضعيف شده عليه عراق استفاده كردند.
احمدي نژاد افزود: اكنون همين كشورها گلوي خود را پاره مي‌كنند و فرياد مي‌زنند و به خيال خام مي‌خواهند جلوي پيشرفت علمي و دستيابي ايران به فناوري صلح آميز هسته‌اي را بگيرند.
وي، داشتن انرژي صلح آميز هسته‌اي را حق مسلم ملت ايران دانست و گفت: دانشمندان و جوانان اين سرزمين با ابتكار و خلاقيت فناوري صلح آميز هسته‌اي را به دست آوردند.
احمدي نژاد افزود: اكنون همين كشورها گلوي خود را پاره مي‌كنند و فرياد مي‌زنند و به خيال خام مي‌خواهند جلوي پيشرفت علمي و دستيابي ايران به فناوري صلح آميز هسته‌اي را بگيرند.
رئيس جمهور ادامه داد: قدرت‌هايي كه حداقل در 100 سال اخير هر جا جنگ، كشتار و تضييع حقوق ملت‌ها بود، حضور داشتند و جنايت كردند، با راه‌اندازي كارخانجات تسليحاتي خود جنگ به راه مي‌اندازند و از سلاح شيميايي استفاده مي‌كنند و مردم حلبچه را به خاك و خون كشيدند و از جنايات صدام بي‌آبرو حمايت كردند.
احمدي نژاد به جنايات رژيم صهونيستي و تخريب منازل مسكوني فلسطينيان اشاره كرد و گفت: آنان، جوان پير و زن را از خاك خودشان با اسارت مي‌برند، اما در مقابل ملت‌ ما داعيه حقوق بشر سر مي‌دهند.
وي، با بيان اينكه كه سلاح‌ها در مقابل اراده پولادين ملت ما بي‌ثمر است، تبليغات سياسي عليه ايران را براي نيل به پيشرفت بي‌فايده دانست.
رئيس جمهور همچنين در بخش ديگري از سخناش به فرهنگ والا و حضور استعدادهاي مختلف در استان ايلام اشاره و خاطرنشان كرد: به رغم همه استعدادها و امكانات مادي مانند گاز، معدن، جنگل، زمين و آب متاسفانه استان هنوز در نقطه شايسته خود قرار ندارد.
احمدي نژاد افزود: دولت خدمتگزار برآمده‌ از اراده شما آمده است و با همه وجود و تلاش همگاني به گونه‌اي عمل مي‌كند كه در چهار سال واژه محروم از انتهاي نام مقدس ايلام برداشته شود.
وي گفت: ايلام به لحاظ عمران شهري، مسايل اقتصاد، كشاورزي، صنعت، گردشگري و مرزهاي فعال با كشور همسايه استعدادهاي مناسبي دارد و بهترين موقعيت و دسترسي به عتبات عاليات در اين استان واقع شده است كه با توافقاتي كه با عراق كرده‌ايم در اولين فرصت مرز به روي مردم و زوار گشوده خواهد شد و عبور و مرور به جريان خواهد افتاد.
احمدي نژاد با اشاره به مشكلات مسكن روستايي، اشتغال و كشاورزي در استان اظهار داشت: فردا غروب دولت شما در ايلام تشكيل جلسه خواهد داد و براي مشكلات جمع بندي شده از سوي مديران استان تصميم گيري خواهد شد.
احمدي نژاد ابراز اميدواري كرد جلسات دولت در استان پركار و با خلوص نيت باشد.
در ابتداي اين مراسم لطفي امام جمعه و نماينده ولي فقيه در استان ايلام، يكي از نمايندگان مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي و احمدي سابق استاندار ايلام ضمن خوش آمد گوئي به رئيس جمهور و هيات دولت به بيان مشكلات استان ايلام پرداختند و خواهان برطرف شدن مشكلات شدند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز