رئیس جمهور : ایلام با توجه به امکانات در نقطه شایسته خود قرار ندارد

رئیس جمهور در اجتماع پرشور مردم ایلام تاکید کرد: خدمتگزاران مردم در دولت آماده اند تا دست در دست مردم ایلام در یک تلاش همگانی واژه "محروم" از انتهای نام مقدس ایلام زدوده شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی "مهر" به ایلام، رئیس جمهور پیش از ظهر  امروز پس از ورود به شهر ایلام و تجدید میثاق با آرمان های شهدا و امام راحل در گلزار شهدای این شهر، در ورزشگاه تختی در میان شور و استقبال باشکوه مردم ایلام حاضر شد.

احمدی نژاد به مردم ایلام گفت: ایلامی های قهرمان در طول دوران دفاع مقدس و در سخت ترین شرایط، مناطق مرزی را رها نکردند و با استواری و توکل بر خدا و تقدیم بهترین جوانان از مرزهای طولانی استان ایلام در مقابل تجاوز بدترین دشمنان بشریت مردانه ایستادند.

رییس جمهور مردم ایلام را از لحاظ فرهنگ، تمدن  ، شعر، ادب، سخت کوشی، مهربانی و پایمردی از جمله سردمداران کشور دانست و با بیان این که ایلام دیار مردان شجاع و زنان فرهیخته است، افزود: ایلام به دشمنان این مرز و بوم درسی داده که دیگر فکر تجاوز را به سر خود راه ندهند چرا که سراسر تاریخ عبرت و آیینه جاری سنت های الهی است.

احمدی نژاد نبرد ملت ایران  در مقابل متجاوزان را نبری الهی و جبهه حق در مقابل جبهه باطل دانست و گفت: خداوند به مومنین وعده داده است که اگر شجاع، صبور و با وحدت در مقابل دشمنان بایستند ولو این دشمنان تمام عالم باشند پیروزی از آن مومنین خواهد بود.

وی افزود: اگرچه جنگ نظامی با دشمنان پایان یافته اما مقابله بدخواهان، زورگویان و استکبار جهانی با عدالت، آزادی و سرافرازی ملت ایران پایان نیافته است و  امروز آنان با بسیج همه امکانات نظامی و اقتصادی و سایر امکانات خود در تلاش هستند تا ملت ما را از حقوق خود مرحوم کنند. 

احمدی نژاد با مخاطب قرار دادن نظام سلطه تاکید کرد: تا روزی که این جوانان رشید، هوشمند و آگاه ایران اسلامی در صحنه هستند اجازه نخواهند داد ذره ای از حقوق ملتمان پایمال شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه کسانی می خواهند مانع از رسیدن ملت ما به فناوری هسته ای شوند، گفت: امروز کسانی که زرادخانه های هسته ای آنها مالامال از سلاح هسته ای است و از این سلاح ها بارها علیه ملل بی دفاع استفاده کرده است و دو سال پیش در جنگ عراق از اورانیوم ضعیف شده استفاده کردند، امروز در حال پاره کردن حنجره های خود هستند و با این کار می خواهند جلوی دسترسی ملت ایران به انرژی هسته ای را بگیرند.

وی داشتن فناوری صلح آمیز هسته ای را حق ملت ایران دانست و افزود: دانشمندان و جوانان ما با ابتکار و خلاقیت به این فناوری رسیده اند که و مطمئن باشید تا رسیدن به آخرین نقطه این فناوری ایستادگی خو اهند کرد و اجازه نخواهند داد دشمنان حقوق حقه ملت ما را ضایع کنند.

گزارش خبرنگار"مهر" می افزاید در این بخش از سخنان رئیس جمهور مردم با سر دادن شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست حمایت خود را از مواضع مقتدرانه دولت اعلام کردند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز قدرت هایی که حداقل در صد سال اخیر هر گاه تضییع حقوق ملت ها در میان بوده حضور داشته اند و دست به جنایات متعدد زده اند و حتی برای راه اندازی کارخانه های تسلیحاتی خود جنگ به راه می اندازند و با به کاربردن سلاح شیمیایی و یا حمایت از جنایت های صدام بی آبرو در مقابل خواست ملت ها و حقوق آنان می ایستادند و یا امروز در فلسطین مظلوم مردم را از خانه خود به اسارت می برند امروز در مقابل ملت ما داعیه دار حقوق بشر شده اند اما این سلاح ها و فشارهای سیاسی تاثیری در اراده الهی ملت ایران برای میل به قله های پیشرفت نخواهد داشت.

رئیس جمهور مردم ایلام را مردمی با فرهنگ و دارای جوانان با استعداد، پرتلاش و انقلابی دانست و ضمن تجلیل از آیت الله حیدری و علماء و شعرا و بزرگان این استان گفت: علی رغم همه استعدادهای مادی موجود در این استان همانند گاز و منابع معدنی ایلام در نقطه شایسته خود قرار ندارد اما خدمتگزاران مردم در دولت آماده اند تا دست در دست مردم ایلام در یک تلاش همگانی واژه "محروم" از انتهای نام مقدس ایلام زدوده شود.

احمدی نژاد از جمله مسائل مورد پیگیری دولت در استان ایلام را عمران شهری، اقتصاد کشاورزی، صنعت، گردشگری و مرزهای فعال آن با کشور همسایه دانست و گفت: با توافقات انجام شده با عراق مرز استان ایلام به زودی به روی زائران گشوده خواهد شد و مردم ایران اسلامی از این مرز برای زیارت عتبات عالیات عزیمت خواهند کرد.

وی افزود: مسائل اشتغال، گاز، آب، کشاورزی و مسکن ایلام عصر فردا در جلسه دولت در ایلام و بعد سفر وزراء به همه شهرها بررسی خواهد شد و چشم انداز چهارساله دولت در مورد این استان ترسیم می شود.

رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: امیدوارم جلسه دولت در ایلام  به اندازه پاکی مردم این استان مملو از تصمیمات سازنده باشد.

پیش از سخنان رئیس جمهورف همتی نماینده ایلام درمجلس ، لطفی نماینده ولی فقیه در استان ایلام و احمدی استاندار فعلی ایلام در سخنانی ضمن خیر مقدم به رئیس جمهور و هیات دولت،  بخش هایی از مشکلات این استان را گزارش دادند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و -1روز