دوشنبه 1 مهر 1398

تعداد پروازها به فرودگاه ایلام به ۷ پرواز ارتقا یافت

استاندار ايلام در آستانه‌ي برگزاري جلسه‌ي هيات دولت در استان متبوعش حل مشكلات زيربنايي اين استان را مورد تاكيد قرار داد.

سيد محمد احمدي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) لزوم توسعه‌ي كشاورزي و صنعتي را در استان ايلام لازم برشمرد و گفت: طي سه روز سفر رييس‌جمهور و هيات دولت به استان ايلام، وزرا بر اساس برنامه مشخص شده به شهرستان‌هاي مختلف استان سفر مي‌كنند تا نيازمندي‌هاي شهرستان‌ها را از نزديك بررسي كنند.

وي با بيان اين‌كه كار بررسي نيازمندي‌هاي استان نهايي شده است، اظهار داشت: برخي از اين نيازمندي‌ها كوتاه مدت هستند و در سال جاري در زمينه‌ي رفع آنها اقدام مي‌شود.

استاندار ايلام ادامه داد: با اعتباراتي كه از ناحيه وزارتخانه‌ها و هم‌چنين سفر رياست‌جمهوري براي استان در نظر گرفته شده بسياري از مشكلات استان حل مي‌شود. اميدواريم طي اين سفر زمينه براي حل مشكلات استان كه به واسطه‌ي طول دوران جنگ از قافله‌ي توسعه عقب مانده، فراهم شود.

همچنين غراوي معاون عمراني استاندار ايلام با بيان اين‌كه يك هفته قبل از سفرهيات دولت به استان ايلام مسوولان استان با سفر به تهران جلسات متعددي را با وزارتخانه‌ها داشته‌اند، افزود: در حال حاضر با وزارتخانه‌هاي مربوطه توافقاتي در جهت مسائل و مشكلات استان به عمل آمده است و جمع‌بندي چهارجانبه‌اي در موضوعات مختلف بين سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، وزارتخانه مربوطه، مسوولان استان و نهاد رياست‌جمهوري تهيه مي‌شود.

وي با بيان اين‌كه براي اجرايي شدن بخشي از اين توافقات، قسمتي از اختيارات سفر رياست‌جمهوري مورد استفاده قرار مي‌گيرد افزود: برخي از توافقات نياز به اعتبار ندارد و مي‌تواند از طريق دستور مقام بالاتر و مصوبه هيات دولت رفع شود.

غراوي هم‌چنين سطح توافقات انجام‌شده بين مسوولان استان و وزرا را طي هفته‌ي جاري مثبت ارزيابي كرد و گفت: بر اساس توافقات انجام شده با وزارتخانه راه و ترابري، تعداد پروازهاي استان كه هفته‌اي 4 پرواز بود، به هفته‌ا‌ي 7 پرواز رسيد.

وي هم‌چنين اعلام كرد: طي هفته‌ي گذشته از طريق مذاكره با مسوولان وزارتخانه‌هاي مختلف مشكلات استان را به آنها منتقل كرديم.

نظرات ارسال نظر