دوشنبه 1 مهر 1398

جمعی از مردم بخش موسیان خواستار امکانات درمانی دراین بخش شدند.

جمعي از مردم موسيان با مراجعه به مسوولان دستگاه‌هاي ذيربط از كمبود امكانات پزشكي و درماني انتقاد كرده و خواستار رفع اين مشكل دراين بخش شدند.

آنان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، يكي از مهمترين مشكلات ساكنان اين بخش مرزي از توابع شهرستان دهلران را كمبود پزشك و نبود امكانات مناسب درماني عنوان كردند.

يكي از اين افراد گفت: بيشتر ساكنان موسيان كشاورز و از طبقه محروم جامعه بوده و نبود امكانات درماني آنان را با مشكل مواجه كرده است.

"يوسف بشيري" بيان كرد: اين افراد بايد با صرف هزينه و وقت بسيار براي انجام امور پزشكي خود به شهرستانهاي همجوار از جمله دزفول، دهلران و انديمشك مراجعه كنند.

وي افزود: به علت نبود پزشك تمام وقت در تنها مركز بهداشتي درماني موسيان، اين مركز بعد از وقت اداري عملا تعطيل است.

"لطيف ميرزايي" يكي ديگر از شهروندان موسياني گفت: به دليل نبود دستگاه راديولوژي در اين بخش افراد براي گرفتن يك عكس ساده بايد به شهر دهلران و يا استان خوزستان مراجعه كنند.

وي افزود: اين مسئله علاوه بر ايجاد نگراني براي خانواده‌ها مستلزم صرف هزينه بسياري است كه بيشتر مردم موسيان از پرداخت آن ناتوان هستند.

"سحر حسين‌بيگي" نيز گفت: به بيماري قلبي دچار شده و نبود امكانات پزشكي مانند دستگاه نوار قلب و الكتروشوك وي و ديگر بيماران قلبي را با مشكل مواجه كرده است.

وي خواستار استقرار پزشك متخصص و فراهم شدن امكانات مناسب پزشكي و درماني در اين منطقه شد.

بخشدار موسيان در اين‌باره گفت: بخش مرزي موسيان با ‪ ۱۹‬هزار نفر جمعيت و بيش از سه هزار كيلومتر مربع مساحت تنها دو مركز بهداشتي درماني به ترتيب در شهر موسيان و مركز دهستان دشت عباس دارد.

"غلامحسين موسوي" در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين مراكز و ‪ ۱۱‬خانه بهداشت روستايي در شهرستان موسيان با كمبود امكانات بهداشتي مواجه هستند.

وي خواستار فراهم شدن امكانات پزشكي در بخش موسيان شد.

مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان دهلران در اين‌باره گفت: بزودي واحدهايي چون پزشك عمومي، ماما، مبارزه با بيماريها، بهداشت محيط، داروخانه شبانه‌روزي، آزمايشگاه، تنظيم خانواده، پانسمان و تزريقات زنان و مردان در مركز بهداشتي، درماني موسيان فعال خواهد شد.

دكتر "ماجد نظري" به خبرنگار ايرنا گفت:تنها حدود يك ماه مركز بهداشتي و درماني موسيان فاقد پزشك تمام وقت بوده و از ابتداي هفته جاري پزشك تمام وقت در آن مستقر شده است.

وي افزود: هم‌اكنون يك پزشك تك شيفته، سه پزشك تمام وقت و دو دستگاه آمبولانس در بخش مرزي موسيان مشغول به فعاليت هستند.

وي اظهار داشت: همچنين در سال جاري تعداد چهار خانه بهداشت در روستاهاي "فتح"، "حمزه"، "ولي عصر" و" "ذوالفقار" به بهره برداري خواهد رسيد.

وي با اشاره به اينكه در آينده نزديك دستگاه "راديولوژي پرتابل" در اين مركز راه‌اندازي مي‌شود، گفت: دستگاه "الكتروشوك" جزو تجهيزات تعيين شده براي اين مركز نمي‌باشد.

نظري اظهارداشت: همچنين در هر دو مركز بهداشتي درماني موسيان واحد "حيوان گزيدگي و پيشگيري از بيماري هاري" راه‌اندازي شده است.

وي تاكيد كرد: در سال گذشته و سالجاري تجهيزاتي چون اتوسكوپ، لاپراسكوپ يخچال و تجهيزات آزمايشگاهي و مامايي خريداري شده و در مركز بخش موسيان و خانه‌هاي بهداشت نصب خواهد شد.

وي از راه‌اندازي پايگاه فوريت بين راهي مركز بهداشتي درماني دشت عباس خبر داد و گفت: پيشنهاد ساخت اين مركز در برنامه امسال ارايه شده و در صورت تامين اعتبار بزودي افتتاح خواهد شد.

وي خاطر نشان كرد: در سالجاري بيش از ‪ ۵۲۰‬ميليون ريال از محل اعتبارهاي عمراني براي ساخت، تعمير و مرمت خانه‌هاي بهداشت اين بخش هزينه شده است.

نظرات ارسال نظر