شنبه 30 شهریور 1398

مردم استان ایلام با نوشتن هزاران نامه درانتظار دیدار رییس جمهوری هستند.

مردم سختكوش و سلحشور استان ايلام با نوشتن رنجنامه‌هايي در انتظار ديدار با رييس جمهوري محبوب ايران لحظه شماري مي‌كنند.

اين مردم كه در طول هشت سال دفاع مقدس دلاورمردانه از مرزهاي كشورمان دفاع كردند اما متاسفانه از كمترين امكانات زندگي در مقايسه با ديگر استانهاي كشور بهره‌مند هستند.

مردمي كه تك تك آنها به گونه‌اي سرنوشتشان با توپ، تانك و خمپاره گره خورده بود بي‌هيچ توقعي غيورمردانه با سلاحهاي شكاري خود با چنگ و دندان به دفاع از اين مرز بوم پرداختند.

اكنون كه نواي برپايي عدالت گوش هر جنبنده‌اي را نوازش كرده و نام مبارك "عدل" اين گوهر ناياب بشري بر ديار قهرمان ايلام مقدس طنين‌انداز شده، گويي مردم اين استان جان تازه‌اي گرفته و همه در تدارك ديدار با رييس جمهور خود هستند تا براي آخرين بار داد خود را به گوش مسوولان برسانند.

استان ‪ ۶۲۰‬هزار نفري استان ايلام با وجود داشتن ذخاير غني نفت، گاز، معادن، زمينهاي كشاورزي، استعدادهاي بالقوه و مردمي باخلاص و پاك و از همه مهمتر ولايتمدار، اما از جزيي‌ترين بهره‌هاي مادي دور هستند.

بيش از يك پنج مردم اين ديار تحت‌پوشش حمايتي نهادهاي اجتماعي قرار داشته و از كمترين داشته‌هاي خود استفاده مي‌كنند.

نبود كارخانه‌ها و سرمايگذاري بخش دولتي سبب شده مردم و جوانان اين ديار با فقر و تنگ‌دستي دست و پنجه نرم كنند.

همچنين كمبود امكانات رفاهي و معيشتي سبب شده حتي سرمايه‌داران بخش خصوصي در اين استان سرمايه‌گذاري نكرده و بساط خود را در استانهاي ديگر پهن كنند.

فقر، تنگ دستي، بيكاري همه دست به دست هم داده تا چهره عروس زاگرس را پيرتر از آنچه كه هست نشان دهد.

يكي از مردم ايلام كه با نوشتن نامه‌اي خود را براي استقبال از رييس جمهور آماده كرده است، مي‌گويد: براي مسوولان استاني و كشوري نامه‌هاي فراواني نوشته‌ام اما تاكنون هيچ جوابي نگرفته‌ام.

"مراد دوستي" مي‌افزايد: اين نامه آخرين دست نوشته‌ام است كه براي رييس جمهور مي‌نويسم كه اميدوارم ايشان درد مرا دوا كند.

وي مهمتري مشكل خود را بيكاري فرزندان تحصيل كرده‌اش مي‌داند و اضافه مي‌كند: با هزاران رنج و درد توانستم سه تن‌از فرزندان پسرم را به دانشگاه بفرستم اما متاسفانه تاكنون هيچ كدام از آنها پس از گذشت سالها شاغل نشده اند.

يكي ديگر از مردم منتظر ايلامي مي‌گويد: پدرم بيمار است پول درمان وي را ندارم و به هر كجا كه مراجعه كرده‌ام جواب درستي نگرفته‌ام.

"حسن ملكي" مي‌گويد: مخارج درمان پدرم كه به سرطان مغز دچار است آنقدر زياد است كه حتي بر هزينه‌هاي معيشتي ما تاثير منفي گذاشته تا حدي كه برخي از شبها من و ديگر اعضاي خانواده‌ام بدون غذا سربر بالين ميگذاريم.

از هركه سوال مي‌كني همه از مشكلات معيشتي مي‌نالند، اما با اين حال همه دوستدار نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند و اين تنها يك سخن نيست.

در آخرين حضور خود كه همان انتخابات رياست جمهوري بود بيش از ‪ ۸۰‬درصد مردم با حضور در پاي صندوقهاي راي اين مهم را ثابت كردن كه پيرو ولايت فقيه و گوش به فرمان ايشان هستند و در تمام صحنه‌هاي انقلاب يار و ياور ايران اسلامي بوده‌اند.

تمام مردم استان ايلام هركدام به نحوي منتظر حضور پر بركت جناب دكتر احمدي‌نژاد هستند كه هم ديداري تازه كنند و هم بخشي از مشكلات مهم خود را با وي در ميان بگذارند.

دومين نشست هيات دولت چهارشنبه هفته جاري در استان ايلام برگزارمي‌شود.

جمعي از مردم ايل ملكشاهي از توابع شهرستان مهران روز دوشنبه با تجمع در خيابانهاي اين بخش خواستار، ديدار رسمي رياست محترم جمهوري از اين بخش شدند.

شماري از مردم ملكشاهي در اين اجتماع اظهار داشتند: رييس جمهوري در سفر به استان ايلام نخستين ديدار مردمي خود را به اين بخش انجام دهد.

يكي از شركت‌كنندگان در اين تجمع مردمي گفت: اين بخش از محرومترين مناطق استان ايلام است.

"حسن جعفري" خاطرنشان كرد: ديدار نخست رييس جمهوري در اين بخش نشان از محروميت‌زدايي و مظلوم گرايي ايشان است.

بخش ‪ ۱۵‬هزار نفري ملكشاهي در طول هشت سال دفاع مقدس حدود ‪ ۳۰۰‬شهيد، ‪ ۷۷۰‬جانباز را تقديم آرمانهاي امام خميني (ره) و انقلاب شكوهمند اسلامي ايران كرده است.

نظرات ارسال نظر