سه‌شنبه 26 شهریور 1398

انتقاد "مجتبی ملکی" از مدیر کل تربیت بدنی استان ایلام

قهرمان مسابقات جهاني پاورليفتينگ در برزيل گفت: به علت بي‌توجهي مسوولان تربيت‌بدني استان ايلام، كليه‌ي هزينه‌هاي اياب و ذهاب در سفرهاي داخلي و خارجي و هزينه‌هاي شخصي را از جيب خودم پرداخت مي‌كنم.


مجتبي ملكي قهرمان مسابقات وزنه‌برداري قدرتي مردان جهان در برزيل در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: با توجه به اين كه رشته‌ي پاورليفتينگ، جزء پرخرج‌ترين رشته‌هاي ورزشي است، قهرمانان اين رشته به حمايت مالي دولت نياز دارند؛ اين در حالي است كه من هنوز درگير مشكلات معيشتي روزانه هستم.


وي با اشاره به اين كه قبل از آغاز هر دوره مسابقه‌ي داخلي يا خارجي به 30 تا50 ميليون ريال هزينه‌ي مكمل‌هاي غذايي نياز داريم اضافه كرد: تا كنون هيچ‌گونه يارانه‌اي در اين زمينه به من داده نشده، در حالي كه ورزشكاران رقيب من در استان‌هاي ديگر عليرغم به دست آوردن مقام‌هاي پايين‌تر از من، از امكانات و جوايز نفيس برخوردار مي‌شوند.


ملكي اظهار كرد: متاسفانه كليه‌ي ورزشكاران ايلامي در سطح مسابقات مختلف جهاني كه براي كشور و استان مدال به ارمغان مي‌آورند، هم اكنون از هيچ حمايت مالي از سوي مسوولان استان برخوردار نيستند و اين مساله سبب شده، اين ورزشكاران براي تامين معيشت خود، همواره از اين شهر به شهر ديگر و از تيمي به تيم ديگر كوچ كنند.


اين قهرمان ايلامي با انتقاد از مدير كل تربيت بدني استان گفت: متاسفانه روش مديريتي ايشان، عامل اصلي سرگرداني قهرمانان و مدال‌آوران ورزشي استان شده و سرمايه‌هاي ورزشي استان يكي پس از ديگري سرخورده مي‌شوند.


وي با اشاره به حمايت‌هاي مالي بسيار عالي كشورهاي اروپايي و حتي حاشيه‌ي خليج فارس از ورزشكاران نه چندان موفق خود در رشته پاورليفتينگ و ديگر رشته‌هاي ورزشي بيان كرد: در حال حاضر تنها به خاطر علاقه‌ي فراوان به كشور، مردم و وابستگي عاطفي به خانواده، از پيوستن به تيم‌هاي مطرح ديگر جهان خودداري مي‌كنم؛ اما، انتظار دارم مسوولان استان هزينه‌هاي اوليه‌ي آمادگي براي مسابقات و هزينه رفت و آمدهاي داخلي و خارجي ورزشكاران قهرمان را فراهم كنند.


گفتني است، مجتبي ملكي قهرمان قهرمانان وزن آزاد آسيا در سال 2004 با ركوردزني مجموع 990 كيلوگرم و كسب 5 مقام اولي داخلي، قهرماني و نايب قهرماني 5 دوره‌ي مسابقات قوي‌ترين مردان ايران و ركورددار حركات اسكات و پرس سينه‌ي جهان در مسابقات جهاني سال 2001 و قهرمان مسابقات پاورليفتينگ جهاني برزيل است.

نظرات ارسال نظر