تیم‌های ما در اردوهای مختلف در پارک‌ها می‌خوابند و نان و ماست می‌خورند!

مدير كل تربيت بدني ايلام اعلام كرد: هيچ يك از دستگاه‌هاي دولتي و اجرايي استان حاضر به اختصاص نيم درصد از بودجه‌ي خود در قالب بند چ تبصره ‌‌٧ قانون بودجه، به امر تقويت ورزش استان نيستند.


رضا اسدي به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: طبق قانون بودجه، دستگاه‌هاي اداري و اجرايي استان موظفند، نيم درصد از بودجه خود را در قالب بند چ، به امر تقويت ورزش اختصاص دهند، اما هيچ يك از ارگان‌هاي استان تا كنون مبلغي به اين امر اختصاص نداده‌اند.


وي با اشاره به اين كه ورزشكاران ايلامي سال گذشته موفق به دريافت ‌‌٢٦٦ مدال بين‌المللي و كشوري شده‌اند افزود: اكثر اين ورزشكاران طي سال‌هاي اخير به دليل كمبود اعتبارات ورزشي از استان مهاجرت كرده و به تيم‌هاي استان‌هاي ديگر رفته‌اند.


اسدي اضافه كرد: بسياري از تيم‌هاي مستعد و مدال‌آور ورزشي ما در جريان اردوي خارج از استان به خاطر نداشتن اعتبارات كافي مجبورند در پارك ها بخوابند و به خوردن نان و ماست اكتفا كنند!


مدير كل تربيت بدني ايلام با اشاره به اين كه مدال‌آوران ايلامي در عرصه‌هاي بين‌المللي هم هيچ گونه پشتوانه‌ي اقتصادي ندارند تاكيد كرد:‌ واحدهاي صنعتي بزرگ و كوچك استان حاضر به تامين مالي تيم‌هاي ورزشي و مدال‌آوران نيستند؛ اين امر سبب شده استعداد جوانان ايلامي شكوفا نشود.


وي تصريح كرد: ورزشكاران ايلامي تنها با رشادت و جانفشاني خود مدال بين‌المللي و كشوري كسب مي‌كنند و تمامي تلاش‌هاي ما براي يافتن پشتوانه‌هاي مالي بي‌نتيجه مانده است.


اسدي سرانه‌ي فضاي ورزشي در استان ايلام را براي هر نفر تنها ‌‌٤٦/٠ متر مربع عنوان كرد و گفت: ساخت كليه‌ي پروژه‌هاي جديد ورزشي در استان متوقف شده است كه در آينده خسارت جبران ناپذيري را براي ورزش استان در پي خواهد داشت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 20ماه و -16روز