پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

معاون وزیر نفت: شرکت پتروشیمی ایلام سال ۸۷ به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

رييس شركت پتروشيمي گفت: پيمانكار برنده مناقصه شركت پتروشيمي ايلام تا آخر مردادماه مشخص و كار اجرايي آن آغاز مي‌شود.


مهندس محمدرضا نعمت‌زاده، در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي ايسنا در ايلام گفت: قرارداد اين شركت كه در سال گذشته مناقصه‌اش برگزار شد، به دليل اعلام قيمت نامعقول و بالا، تجديد شد و به همين دليل مجري طرح تا پايان مردادماه از بين پيمانكاران داخلي و خارجي درخواست دهنده انتخاب مي‌شود.


وي با اشاره به اينكه قرارداد پتروشيمي ايلام به صورت فاينانس است، افزود: در حال حاضر در مرحله مهندسي بخش ساختمان اين پتروشيمي فعاليت مي‌شود و مهندسان پروژه مشغول تهيه نقشه‌هاي تفصيلي آن هستند.


نعمت‌زاده اضافه كرد: احداث ساختمان‌هاي غيرصنعتي طرح، نظير انبارها و ساختمان‌هاي اداري و عمومي نيز هم‌اكنون در حال اجراست.


وي، از واحد توليد پلي اتيلن به عنوان بخش پاياني ساخت مجتمع پتروشيمي خبر داد كه قرارداد ساخت آن نيز به زودي امضا مي‌شود.


معاون وزير نفت، بخش‌هاي ديگر اين طرح را تصفيه بخار و نيتروژن عنوان كرد و گفت: اين بخش‌ها در حال تجهيز هستند و پيش‌بيني مي‌شود اين طرح بزرگ صنعتي درسال 1387 به توليد صد درصد برسد.


نعمت‌زاده، اشتغال‌زايي مستقيم اين طرح را 500 نفر و اشتغالزايي غيرمستقيم آن را نيز 500 نفر اعلام و تاكيد كرد: اين طرح بايد با همت مسوولان و مردم استان هرچه زودتر به بهره‌برداري برسد.


گفتني است، قرارداد شركت پتروشيمي ايلام با يك شركت ژاپني كه قرار بود از مهرماه سال گذشته كار خود را آغاز كند، به دليل قيمت بالاي ژاپني‌ها فسخ شده بود.

نظرات ارسال نظر