میزان تسهیلات گشایش یافته صندوق ذخیره ارزی در استان ایلام کمتر از نیم درصد کل کشور است.

رييس سازمان صنايع و معادن ايلام اعلام كرد: ميزان تسهيلات گشايش يافته صنعت و معدن استان از صندوق ذخيره ارزي ‌‌٢٤ ميليون و ‌‌٤٠٠ هزار دلار بوده كه نسبت آن به كل كشور كمتر از نيم درصد است.


مهندس غلام سليماني در گفت وگو با خبرنگار ايسنا افزود: اين در حالي است كه ميزان تسهيلات مصوب براي دريافت از اين صندوق بيش از ‌‌٥٦ ميليون دلار بوده و در صورت گشايش نسبت ما به كل كشور به ‌‌٧٩/٠ درصد يعني بيشتر از نيم درصد مي‌رسيد.


وي ميزان سرمايه‌گذاري صنعتي و معدني در استان را سال گذشته ‌‌١٢٠ ميليارد و ‌‌٣٥ ميليون ريال ذكر كرد و افزود: نسبت سرمايه‌گذاري در اين بخش‌ها در استان نيز به ‌‌٣٤/٠ درصد يعني كمتر از نيم درصد مي‌رسد و اين در حالي است كه تعداد كل واحدهاي به بهره‌برداري رسيده ما در سال گذشته نسبت به كل كشور ‌‌٧/١ درصد بوده است.


سليماني، اشتغال‌زايي اين واحدها را در سال گذشته ‌‌٧٨٨ نفر در استان اعلام و نسبت آن به كل كشور را ‌‌٧/٠ درصد يعني كمتر از يك درصد خواند.


رييس سازمان صنايع و معادن استان همچنين تعداد طرح‌هاي صنعتي با پيشرفت بالاي ‌‌٢٠ درصد استان در سال قبل و امسال را ‌‌١٩٤ واحد برشمرد كه در مقايسه با تعداد اين واحدها در كشور ‌‌٣٧/١ درصد است.


وي اضافه كرد: به اين ترتيب سهم استان ايلام در بخش صنعت و معدن كشور در مجموع از نيم درصد هم كمتر است و براي ارتقاي آن نياز به حمايت بخش دولتي و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي داريم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 13ماه و 12روز