امام جمعه ایلام: شورای نگهبان مامن و مرجع قانون اساسی است.

امام جمعه ايلام گفت: شوراي نگهبان مامن و مرجع قانون اساسي است.

حجت‌الاسلام والمسلمين "محمدنقي لطفي" در جمع نمازگزاران ايلام در مسجد جامع اين شهر اظهار داشت: شوراي نگهبان همواره مانع از انحراف نظام از مسير درست دين و قانون اساسي بوده است.

وي افزود: اين شورا با عملكرد خود توانسته است از نفوذ عناصر ضدانقلاب به دورن حاكميت جلوگيري كند.

وي تصريح كرد: جايگاه ويژه شوراي نگهبان در قانون اساسي سبب شده دشمنان اسلام براي تضعيف اين جايگاه و وارد كردن خلل به مباني نظام سرمايه‌گذاري و توطئه‌چيني كنند.

لطفي شوراي نگهبان را گلوگاه و پايه نظام اسلامي جمهوري اسلامي دانست و تاكيد كرد: تا شوراي نگهبان نقش نظارتي خود را ايفا مي‌كند انقلاب از مسير آرمانهاي خود منحرف نمي‌شود.

خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش بااشاره به نزديك شدن زمان تنفيذ حكم رييس جمهور آينده از سهم‌خواهي گروهي از فرصت‌طلبان داخل نظام انتقاد كرد.

وي گفت: در روزهاي اخير برخي از فرصت‌طلبان با ارايه ليستهاي بلند بالا سعي مي‌كنند پستهاي مديرتي دولت را به چنگ آورند.

وي بدون اشاره به هويت اين افراد افزود: اين در حالي است كه عملكرد اين افراد نشان مي‌دهد آنان گروهي فرصت‌طلبند كه در گذشته به تخريب نامزدها و يا موضعگيريهاي نادرست عليه نامزدها پرداخته‌اند.

وي با بيان اينكه تفكر رييس جمهور منتخب فراجناحي و مردمي است از تمام افراد خواست با كنار گذاشتن فرصت‌طلبي و مطرح نكردن خواسته‌هاي نامعقول به دولت آينده در همه زمينه‌ها كمك كنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز