پنج‌شنبه 28 شهریور 1398

عراق به دلیل شرایط امنیتی و بهداشتی نامناسب توان پذیرش زوار ایرانی را ندارد

 معاون سياسي امنيتي استاندار ايلام گفت: عراق در شرايط كنوني به لحاظ شرايط امنيتي و بهداشتي نامناسب توان پذيرش زوار ايراني را ندارد و ما هم در اين مورد ريسك نمي‌كنيم.

علي‌اصغر جمشيدنژاد امروز با بيان اين مطلب به ايسنا افزود: در شرايط فعلي همچنان كه بخشي از آن در رسانه‌ها انعكاس پيدا مي‌كند وضعيت امنيت و بهداشت عراق به هيچ وجه مطلوب نيست و تا زماني كه اين دو مسئله به وضعيت مطلوبي نرسند، نمي‌توان به اعزام زوار ايراني به عراق مبادرت كرد.

وي با اشاره به تعيين مرز مهران به عنوان يكي از مرزهاي سه گانه براي تردد زوار عتبات عاليات نيز اظهار داشت: درطول چند سال گذشته مردم نشان دادند كه تمايل بيشتري براي سفر به عتبات عاليات از طريق مرز مهران دارند و اين مسئله به دليل موقعيت استراتژيك و مزيتهاي اين مرز نسبت به دو نطقه‌ ديگر مرزي است.

جمشيدنژاد كمبود امكانات و تسهيلات را از مشكلات كنوني مرز مهران عنوان كرد و گفت: به صورت موقت امكاناتي نظير سالن‌هاي ترانزيت، گمرك، سرويس‌هاي بهداشتي، فروشگاههاي عرضه‌ مواد خوراكي، باسكول و محوطه سازي در اين مرز انجام شده است.

وي اضافه كرد: برنامه بلندمدت ساخت و احداث مجموعه‌ پايانه‌هاي مرزي با 26 درب ورود و خروج هم اكنون در حال اجراست و با ايجاد اين مجموعه امكانات مرز مهران نسبت به دو مرز ديگر كشور با عراق بيشتر خواهد شد و تاثير قابل ملاحظه‌اي در شرايط رقابتي با مرزهاي ديگر ايجاد خواهد شد.

وي در پايان آمادگي مرز مهران را براي پذيرش روزانه 10 هزار زائر و تردد آنها از مرز در صورت مساعد بودن شرائط اعلام كرد

نظرات ارسال نظر