مشاور استاندار ایلام در امور بانوان: مشکلات، زنان ایلامی را سردرگم کرده است.

مشاور استاندار ايلام در امور بانوان گفت: استفاده نكردن و ناديده گرفتن توانمندي‌هاي نيمي از جمعيت استان و عدم حضور زنان در عرصه‌هاي كلان مديريتي ريشه در نگرش‌هاي غلط فرهنگي دارد.


حيران پورنجف در گفت‌وگو با ايسنا افزود: زنان‌ استان ايلام خواهان به كارگيري توانمندي‌هاي خود در همه جوانب هستند و لازمه اين امر ديدن تونايي‌ آنها از سوي جامعه و فراهم كردن شرايط براي بروز و ظهور استعدادهاي خلاق آنهاست.


وي با اشاره به ساختار سنتي استان ايلام كه در گذشته مبتني بر كشاورزي و دامداري بوده است، اظهار داشت:اين امر نگرش خاصي را نسبت به زنان ايجاد كرده است كه هنوز آن را در سطح جامعه كم و بيش مي‌بينيم، اما پس از پايان جنگ تحميلي و به دنبال افزايش ارتباطات و تبادلات فرهنگي،تا حدي جايگاه زن در جامعه ارتقاء يافته، اما تا رسيدن به نقطه‌ مطلوب راه بسيار است.


پورنجف گفت:هنوز زنان ايلامي با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌كنند كه اين مشكلات سردگمي زيادي در بين آنان ايجاد كرده و منجر به افزايش ناهنجاري‌هايي نظير خودكشي شده و بهترين راه حل اين مشكلات پذيرش وجود اين مشكلات از سوي مسئولان و مردم و ادامه‌ علت‌يابي و تلاش علمي براي رفع آنهاست.


وي افزود: سير تحولات زنان در استان مثبت بوده و با حمايت‌هاي دولت و مسئولان تغييرات مثبتي ايجاد و منجر به افزايش سطح آگاهي‌ها و مطالبات زنان شده است، اما ظرفيت فرهنگي - اجتماعي و اقتصادي جامعه‌ كوچك استان قادر به پاسخگويي به نياز آنان نيست و نياز به كار فرهنگي بيشتري دارد.


پورنجف گفت: از مجموع 52 تشكل خيريه‌اي، مذهبي و فرهنگي موجود دراستان كه مربوط به زنان است، تنها چهار تشكل فرهنگي هستند و تازه كار خود را آغاز كرده‌اند.


وي در مورد روي كار آمدن دولت جديد و تغيير نام « مركز امور مشاركت بانوان» به مركز امور زنان و خانواده گفت: كلمات خودشان پيام دارند و ما منتظر عملكرد دولت جديد در مورد بانوان هستيم

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز