خبرهای کوتاه از استانهای ایلام

* آبدانان، جمعي از دانش‌آموزان آبداناني با امضاي توماري پارچه‌اي بر حق ايران در دست يابي به دانش صلح‌آميز هسته‌اي تاكيد كردند.در اين تومار آمده است: از آنجايي كه فناوري هسته‌اي زمينه‌ساز تامين رفاه و امنيت اجتماعي در جهان است و تداوم حيات و توسعه پايدار جوامع منوط به برخورداري از فن‌آوريهاي صلح‌آميز هسته‌اي است، لذا ما دانش آموزان به عنوان آينده‌سازان كشور ضمن حمايت قاطع خويش از مسوولان مملكتي از آنان مي‌خواهيم از اين حق مسلم مردم ايران با تمام توان دفاع كنند.اين تومار پارچه‌اي ‪ ۲۰‬متري با هدف مشاركت دانش‌آموزان در تصميم‌گيريهاي مهم كشور تنظيم و امضا شده است.


***

* دهلران، شهردار دهلران گفت: چهره اين شهر بايد از مواد زايد بجاي مانده از جنگ هشت ساله و تاثير نامطلوب آن بر فضاي اين شهر مرزي پاك شود.

"صادق فتاحي" در جمع شماري از مردم اين شهر افزود: باتوجه به تخريب ‪۱۰۰‬ درصد شهر دهلران در دوران جنگ تحميلي اكنون بايد براي جبران تخريبها و جمع‌آوري زايعات جنگ با اختصاص اعتبار ويژه به بهسازي فضاي شهري اقدام كرد.وي افزود: بهسازي معابر اصلي و آسفالت كوچه و خيابانهاي شهر دهلران و بازسازي زيرساختهاي شهري اكنون اعتباري كلان مي‌طلبد.


***

* ايوان، مدير جهاد كشاورزي ايوان گفت: سه استخر پرورش ماهي در اين شهرستان به بهره‌برداري رسيده است. "امين زماني" افزود: هر يك از اين استخرها يك هزار و ‪ ۵۰۰‬متر گستره دارد. وي بدون اشاره به ميزان اعتبار هزينه شده براي ايجاد اين طرحها افزود: با بهره‌برداري از اين طرحها در يك دوره پرورشي سه تن ماهي سردآبي قزل آلا وارد بازار مصرف مي‌شود. وي اظهار داشت: اين استخرها به نحوي ايجاد شده‌اند كه در فصل تابستان به منظور استفاده بهينه تغيير كاربري داده و به پرورش ماهيان گرمابي تبديل مي‌شود.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال