نمایشگاه کتاب استان ایلام با حضور ۴۰۰ ناشر برگزار می‌شود.

معاون اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام از برگزاري نمايشگاه سراسري استان با شركت بيش از ‌٤٠٠ ناشر در هفته كتاب خبرداد.

به گزارش ايسنا،واحد زهرايي امروز در جلسه هماهنگي برگزاري مراسم سيزدهمين هفته كتاب و كتابخواني استان با اعلام اين خبرگفت: در تلاش هستيم با گسترش هرهنگ كتاب و كتاب خواني در بين اقشار مختلف استان امسال نمايشگاه بزرگ كتاب را در حجمي گسترده برگزار كنيم.

وي افزود: با توجه به اين كه هفته كتاب به عنوان يكي از فراگيرترين رويدادهاي فرهنگي كشور محسوب مي‌شود و نقش تعيين كننده‌اي در رونق اقتصادي نشر علم از توليد، نشر، توزيع و در نتيجه‌ گسترش فرهنگ كتابخواني ايفا كرده است، برگزاري باشكوه آن با برپايي چنين نمايشگاه بزرگي در استان ضروري است.

زهرايي با اشاره به اين كه تلاش و رايزني براي تحقق اين امر در حال انجام است، اضافه كرد: راه‌اندازي سايت معرفي نويسندگان و كتابهاي آنها، تقدير از دانشجويان مولف و كتابخوان، تجليل از بسيجيان فعال در حوزه كتاب، اهداء كتاب به دانشجويان علاقه‌مند، برنامه كتاب و كودك و نوجوان و تجليل از خادمان نشر از برنامه‌هاي ديگر اين هفته خواهد بود.

طبق آخرين آمار منتشر شده توسط وزارت فرهنگ ارشاد اسلامي ‌٨/٥٦ درصد خانواده‌هاي ايلامي در طول سال هيچ كتاب غيردرسي خريداري نمي‌كنند، ‌٢٤ درصد در طول سال بين ‌١ تا ‌٤ كتاب، ‌٤/١١ درصد ‌٦ تا ‌١٠ كتاب و ‌٨/٧ درصد خانواده‌ها بيش از ‌١٠ كتاب در سال خريداري مي‌كنند.

ميانگين كتاب خريداري شده در طول يك سال توسط خانواده‌ها تنها ‌٤/٣ كتاب است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال