پنج‌شنبه 28 شهریور 1398

مشکلات خوابگاهی دانشگاه ایلام هفته آینده با افتتاح خوابگاه جدید برطرف می‌شود

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي ايلام گفت: با بهره‌برداري از خوابگاه دخترانه كوثر در هفته آينده مشكلات خوابگاهي دانشجويان دانشگاه برطرف مي‌شود.

دكتر كورش ساكي، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران، افزود: هر چند دانشگاه علوم پزشكي استان موظف به ارائه خدمات خوابگاهي به همه پذيرفته شدگان نيست، اما به دليل مشكلات و مسايلي كه ممكن است بوجود بيايد خود را به اين امر موظف مي‌داند.

وي اضافه كرد: در حال حاضر ظرفيت برخي از اتاقها در خوابگاه‌هاي ما حتي به 10 نفر هم مي‌رسد و دانشجويان معتقدند كه ظرفيت جديد ايجاد شده هم جوابگو نيست، اما بهره برداري از خوابگاه جديد ظرفيت‌ اتاق‌هاي اين خوابگاه‌ها را كاهش مي‌دهد.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي ايلام افزايش بدون هماهنگي ظرفيت پذيرش دانشجو در سال جاري از سوي سازمان سنجش و افزايش درصد پذيرش دانشجويان دختر در سالهاي اخير را از علل ايجاد مشكلات خوابگاهي و ارايه خدمات رفاهي به دانشجويان ذكر كرد.

وي همچنين از پيگيري براي ساخت خوابگاه 120 نفره پسرانه خبر داد.

گفتني است، دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي ايلام طي سه هفته اخير در اعتراض به وجود مشكلات متعدد در خوابگاه‌ها و دانشگاه چند بار در محل خوابگاه‌ها و دانشگاه تجمع كردند

نظرات ارسال نظر