چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

معاون عمرانی استاندار ایلام: آمار و اطلاعات طرح کالبدی زاگرس اصلاح شد.

معاون عمراني استاندار ايلام گفت: آمار و اطلاعات طرح "كالبدي زاگرس" كه در گذشته داراي اشكالاتي بود، اصلاح شد.

"ميرمحمد غراوي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرناافزود: در نشست هفته گذشته اعضاي اين طرح متشكل از مسوولان استانهاي زاگرس‌نشين كليه آمار واطلاعات گذشته اين طرح در قالب بروز كردن اطلاعات جديد اصلاح شد.

وي ادامه‌داد: اجراي اين طرح در برگيرنده كاربري‌هاي مختلف استانهاي زاگرس‌نشين شامل ايلام، همدان، لرستان، كردستان و كرمانشاه است.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه آمار و اطلاعات اين طرح مربوط به سالهاي گذشته بود در نشستي با تصويب استانهاي زاگرس‌نشين اصلاح و طرحهاي اصلاحي هراستان در بخشهاي مختلف پس از كارشناسي به دبيرخانه شوراي معماري شهرسازي كشور ارجاع شد.

غراوي اظهارداشت: اكنون نقطه نظرها و پيشنهادهاي كارشناسي شده استانها پس از اصلاح و به روز كردن آمار و اطلاعات در طرح كالبدي زاگرس گنجانده شده است.

وي يادآورشد: طرح كالبدي زاگرس مي‌تواند به‌عنوان طرح بالادست براي تهيه و اجراي برنامه‌هاي توسعه ناحيه‌اي در اين استانها مورد استفاده قرار گيرد.

وي تاكيد كرد: اين طرح در واقع چگونگي استفاده از پهنه سرزميني استان در كاربريهاي مختلف را از جمله صنعتي، كشاورزي، راه و ترابري ، زيرساختها و گردشگري مشخص مي‌كند.

معاون عمراني استاندار ايلام گفت: قرار شده كه در نشست آينده اعضاي اين طرح، يكي از استانهاي زاگرس‌نشين به‌عنوان مركز اجرايي اين طرح مشخص شود.

نظرات ارسال نظر