شنبه 3 اسفند 1398

استاندار ایلام: پذیرش دانشجوی خارجی مود توجه قرار گیرد.

استاندار ايلام اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام هم در بخش زيربنايي و عمراني و هم در زمينه كادرسازي و اعضاي هيات علمي و تنوع رشته‌ها، در مدت كم فعالت خود موفق عمل كرده است.

به گزارش ايسنا، دكتر سيدمحمد احمدي -استاندار ايلام- در بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايلام با بيان اين مطلب گفت: اين دانشگاه هم اكنون در 30 رشته تحصيلي و سه مقطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجو پذيرفته است.

وي با بيان اينكه اگر به توسعه معتقديم بايد سرمايه‌گذاري در بخش نيروي انساني را گسترش دهيم، افزود: دولت با حمايت از مراكزي مثل دانشگاه آزاد بايد بخش اعظمي از هزينه‌هاي خود را كاهش دهد و حتي براي مناطق محرومي مثل ايلام، بايد تصميمات ويژه‌اي براي تربيت نيروي انساني اتخاذ شود تا بتواند به سهم قابل قبولي از توسعه دست يابد.

استاندار ايلام دانشگاه آزاد را به لحاظ علمي رقيبي قوي براي ديگر مراكز آموزش عالي دانست و اضافه كرد: مراكز آموزش عالي استان بايد به صورت ماهيانه، براي انتقال تجربيات و استفاده از توان علمي و پژوهشي شوراي هماهنگي تشكيل دهند.

احمدي يادآور شد: پذيرش دانشجو از خارج كشور كه هم موجب ارزآوري است و هم از نظر رتبه‌بندي دانشگاه‌ها در سطح منطقه مؤثر است، بايد مورد توجه جدي دانشگاه‌ها قرار گيرد.

دانشگاه آزاد اسلامي براي سال جديد تحصيلي بيش از هفت هزار دانشجو مي‌پذيرد.

نظرات ارسال نظر