پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

نامه وارده: چند پیشنهاد به «ایلام امروز»

بسمه تعالي

هفته نامه هاي بي محتوا، نياز مبرم استان به سايت ايلام امروز (IlamToday)

با درود و خسته نباشيد به شما فرزندان خلف ايلام که با امکانات اندکي که در اختيار داريد سعي در بازتاب اخبار و حوادث اين استان زجر کشيده ميکنيد.

همانطوري که همه هم استاني هاي عزير در جريان هستند، چند هفته نامه (ظاهرا هفته نامه) در طول هفته و در روزهاي مختلف بر روي ميز دکه هاي روزنامه فروشي قرار ميگيرند که شما مي توانيد تاريخ فوت ، هفتم،چهلم،سالگرد و حتي چندمين سالگرد فلان شخصيتي که روزي مسوول اداره اي بوده و يا ارادتمندان به اين مرحوم را شناخته و چنانچه کارتان در آن اداره گير است و شانس بياوريد حتما لااقل به مراسم هفتم آن مرحوم خواهيد رسيد. يا اگر مي خواهيد بدانيد به تازگي چه کسي رئيس فلان اداره شده و معاونانش چه افرادي هستند قسمت تبريک و تهنيت و شادباش را ببينيد. اگر هم دعواي ملکي و زمين داريد تمام اسناد ارضي پدر ،جد و آباء در قسمت مهمي از اين هفته نامه ها آمده است.(باعث تاسف است)

در چنين شرايطي که آگاهي از اوضاع و احوال استان بسيار سخت و از لابه لاي اخبار سيماي استاني به ندرت چيزي درز ميکند، چرا نمي خواهيد از يک سايت قدرتمند در خبر رساني حمايت کنيد و روز به روز در تقويت آن شما هم کوشا باشيد (خطاب به مردم استان). بنده به جرات مي توانم بگويم که اين سايت تنها سايتي است که مي شود وقت صرف کرد و از اخبار استان اطلاع حاصل نمود. برويد سايت هاي ديگر استان را ببينيد و آخرين تاريخ به روز رساني و همچنين محتوايشان را نيز نظري بياندازيد، آنگاه قضاوت کنيد.

عزيزان سايت ايلام امروز که خود جوش فعاليت ميکنيد و وابستگي به هيچ ارگاني نداريد ، ايلام امروز همان فرداي ايلام ديروز است تنها 24 ساعت از آن گذشته است و اين 24 ساعت ها جمع ميشوند و پس از مدتي سالها و دهه ها را رقم ميزنند. ايلام ما امروز و فردا نه تنها به اخبار که نتيجه عملکرد ها و اتفاقات است نياز دارد بلکه نيازمند اشتغال زايي، بحث و تبادل نظر افراد جامعه، افزايش سطح اطلاعات عمومي در زمينه بهداشت، حقوق شهروندي مساله فضاي سبز و پارک هاي مناسب، فرهنگ کتاب خواني ، دسترسي به شبکه هاي اينترنتي و ده ها مورد ديگر است.

برخي از اين موارد ذکر شده نيازمند حداقل 10 سال زمان است و از عهده شما نيز خارج است که کاري در اين زمينه انجام دهيد. اما هستند خوانندگان اين سايت که در ارگان ها و سازمان هاي مربوطه ميتوانند با تهيه و انتشار مطالب مفيد به صورت برگه هاي خلاصه آموزش دهنده، پوستر ، همايش و موارد بسيار در افزايش سطح درک علمي پايه اي در جامعه موثر باشند البته اگر دوستدار ايلام باشند و در ضمن بي عرضه نباشند چون ما نيازي به بي عرضه ها که خيلي مغرورند ولو اينکه بالاترين مدرک علمي هم داشته باشند نداريم.

جا دارد در توسعه سايت خود کوشا باشيد و بخش هاي جديد و ارزشمندي را در کنار اخبار، مقالات و شنيده ها اضافه کنيد.

چند پيشنهاد :


1- با توجه به اينکه سلامت جامعه از نظر جسمي و روحي بسيار مهم است ميتوانيد ستوني را به اين بخش اختصاص دهيد که شامل فرستاده هاي خوانندگان محترم متخصص پزشکي استان و يا حتي برگرفته از سايت هاي معتبر پزشکي باشد و در راهنمايي هم استاني هاي عزيز موثر واقع شود. چنانچه هفته اي دو يا سه بار مطالب جديد اضافه کنيد بسيار عالي است.

2- ستون روش نگهداري گياهان آپارتماني

3- ستون تازه هاي علمي دنيا در رشته هاي مختلف

و خيلي مباحث ديگر ......که شما در صورت تمايل مي توانيد در سايتتان اعلام کنيد

در ضمن قسمت ارسال مباحث شما فاقد بخش Attach در مورد فايل هاي Microsoft Office  است لطفا اين بخش را اضافه کنيد تا مانند E-Mail  فايلهايمان را برايتان  بفرستيم.

به نظر مي رسد که خستگي ناپذير هستيد . برايتان آرزوي موفقيت دارم که موفقيت شما موفقيت ما است.


م. ش M.Sc. از ايلام

نظرات ارسال نظر