جمعی از کارگران بازارچه مهران مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

شماري از كارگران مستقر در بازارچه مرزي مهران در اعتراض به آنچه "جلوگيري از تردد به بازارچه عنوان كردند"، روز دوشنبه در مقابل فرمانداري اين شهرستان تجمع كردند.

اين افراد كه تعدادشان به بيش از ‪ ۵۰‬نفر مي‌رسيد، از ساعت هشت صبح امروز با تجمع در مقابل فرمانداري مهران خواستار تمديد كارت تردد خود براي از سرگيري كار در بازارچه مرزي مهران شدند.

تعدادي از اين افراد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفتند: در روزهاي گذشته به سبب اتمام مهلت قانوني كارت تردد از رفتن آنان به بازارچه جلوگيري شده است.

معاون فرماندار مهران گفت: اين كارگران در خصوص تمديد كارت كارگري خود دست به تجمع زده‌اند.

رييس اداره كار و امور اجتماعي شهرستان مهران نيز گفت: اين نهاد به منظور تامين نيروي انساني براي مسايل كارگري هر سه ماه يكبار ‪ ۲۰۰‬نفر را به نيروي انتظامي اين شهرستان براي صدور كارت تردد معرفي مي‌كند.

"مسعود ملكي" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين اقدام براي ساماندهي نيروهاي كارگري بازارچه و تناوب استفاده از بيكاران شهرستان بوده است.

وي ادامه داد: اكنون مهلت تمديد قانوني كارت تردد اين كارگران پايان يافته و بايد افراد ديگري جايگزين آنان شوند.

وي اظهار داشت: اين در حالي است كه بيشتر افرادي كه امروز دست به تجمع زده‌اند داراي كارت پيله‌وري بوده و از لحاظ قانوني نبايد در بازارچه اقدام به كارگري كنند.

ملكي افزود: اكنون قرار شده كه بر اساس اولويت هر سه ماه يكبار افراد جديد جايگزين كارگران بازارچه شوند و به تناوب از اين افراد نيز استفاده مي‌شود.

خروجي مهران يكي از مهمترين كانونهاي تردد زوار و صدور كالا به كشور عراق است.

امسال تاكنون حدود ‪ ۶۰‬ميليون دلار از راه خروجي رسمي مهران به عراق صادر شده است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال