دوشنبه 1 مهر 1398

گاز مایع در ایلام کمیاب شد.

كمياب شدن گاز مايع در روزهاي اخير مردم ايلام را در جريان زندگي روزمره خود با مشكل جدي مواجه كرده است.

از نخستين روزهاي آغاز ماه رمضان تاكنون هر روزه در مقابل جايگاه تعويض سيلندرهاي گاز مايع در ايلام مي‌توان شاهد سيل جمعيتي بود كه منتظر تامين گاز مورد نياز خود هستند.

اين در حالي است كه تنها عده معدودي از آنان موفق به تعوض سيلندرهاي گاز خالي با سيلندرهاي پر مي‌شوند و بقيه دست خالي به خانه بر مي‌گردند.

با توجه به نبود لوله‌كشي گاز در اين شهر اكنون بيشتر مردم ايلام براي تهيه سوخت مورد نياز خود با مشكل جدي مواجه شده‌اند.

يكي از شهروندان ايلامي در اين خصوص گفت: در يك هفته گذشته بارها به نمايندگيهاي توزيع گاز مايع در ايلام مراجعه كرده اما نتوانسته گاز مورد نياز خود را تامين كند.

"سعيد محموديان" افزود: صفهاي طويل مردمي كه در نمايندگيهاي پخش گاز با زبان روزه منتظر تامين سوخت مورد نياز خود هستند، ناراحت‌كننده است.

وي تاكيد كرد: با توجه به نقش گاز در زندگي مردم ناياب شدن آن مي‌تواند زندگي روزانه آنان را فلج كند.

يكي ديگر از شهروندان در اين خصوص گفت: ناياب شدن گاز در ماه مبارك رمضان و سخت شدن زندگي به مردم روزه‌دار به هيچ وجه پذيرفته نيست.

"محمدرضا محرابي" افزود: ايلام از استانهاي داراي منابع غني نفت و گاز است كه متاسفانه تاكنون شبكه گازرساني در اين شهر راه‌اندازي نشده است.

وي ادامه داد: اين در حالي است كه اكنون مردم اين شهر با ناياب شدن گاز مايع با هزار و يك مشكل دست و پنجه نرم مي‌كنند.

وي تصريح كرد: هرساله در ماه مبارك رمضان و فصل زمستان اين مشكل براي شهروندان ايلامي ايجاد مي‌شود كه در پايان به افزايش قيمت گاز مايع منجر مي‌شود.

اين شهروند گفت: در خصوص ناياب شدن گاز نيز هيچكس پاسخگو نيست و نمايندگيهاي توزيع و پخش كه به صورت خصوصي اداره مي‌شوند نيز جواب قانع كننده‌اي نمي‌دهند.

يكي ديگر از شهروندان ايلامي در اين خصوص گفت: شهر ايلام داراي دو نمايندگي توزيع سيلندر گاز مايع است اما هيچكدام از آنان پاسخي قانع كننده در خصوص علت كمبود گاز مايع ارايه نمي‌دهند.

"علي مرادي" بيان كرد: برخي از افراد سودجو در ايلام با فرصت‌طلبي همزمان با فصل زمستان يا آغاز ماه مبارك رمضان كه نياز به گاز بيشتر مي‌شود دست به اقداماتي مي‌زنند كه به افزايش قيمت گاز و كمبود آن منجر مي‌شود.

وي افزود: اكنون افرادي كه گاز را در منزل تحويل مي‌دهند نيز به بهانه كمبود گاز بيش از دو هزار ريال بر قيمت هر سيلندر گاز مايع افزوده‌اند.

وي تاكيد كرد: مسوولان بايد با نظارت و اتخاذ تصميم مناسب چاره‌اي براي حل مشكل كمبود گاز بينديشند.

كمبود گاز مايع در ايلام در حالي اتفاق مي‌افتد كه به گفته مديرعامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي ايلام هيچ گونه كمبودي در سهميه گاز ايلام به وجود نيامده است.

"مجتبي سرداري" روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: وظيفه شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي نظارت بر انتقال سيلندرهاي گاز از پالايشگاه به استان است كه در اين خصوص هيچ كمبود و مشكلي وجود ندارد.

وي بدون اشاره به ميزان سهميه گاز مايع ايلام افزود: از نظر اين شركت سهميه گاز ايلام دچار كمبود نشده و كمبود گاز مربوط به كمبود سهميه نيست.

وي تاكيد كرد: هيچگونه كمبودي در سهميه گاز ايلام به وجود نيامده است.

تاكيد اين مسوول بر كم نشدن سهميه گاز ايلام در حالي صورت مي‌گيرد كه بر اساس اظهارات غيررسمي تعمير بخشهايي از پالايشگاه گاز آبادان كه تامين كننده عمده گاز مايع ايلام است سبب بروز مشكلاتي در انتقال گاز به ايلام شده است.

گفته مي‌شود، تعمير بخشهايي از پالايشگاه گاز آبادان سبب شده بارگيري و انتقال گاز به ايلام با چند روز تاخير صورت گيرد كه اين علت اصلي كمبود و ناياب شدن گاز مايع در ايلام است.

اكنون روزانه بيش از ‪ ۵۰‬تن گاز مايع در ايلام مصرف مي‌شود كه اين ميزان از پالايشگاه گاز آبادان به ايلام انتقال مي‌يابد.

استان غير برخودار ايلام بيش از ‪ ۶۲۰‬هزار نفر جمعيت دارد.

نظرات ارسال نظر