یک‌شنبه 18 خرداد 1399

امام جمعه ایلام: با مفاسد اقتصادی باید بدون مصلحت اندیشی برخورد شود.

امام جمعه ايلام گفت: با مفاسد اقتصادي بايد بدون هيچگونه اغماض و مصلحت انديشي برخورد شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين "محمدنقي لطفي" در جمع نمازگزاران ايلام درمسجد جامع اين شهر اظهار داشت: برپايي عدالت اجتماعي در جامعه نيازمند برخورد قاطع و بدون اغماض با رانت خواران و مفسدان اقتصادي است.

وي افزود: ريشه‌كن شدن مفاسد اقتصادي در جامعه باشعار ممكن نبوده و بايد با افراد و باندهاي رانت خوار كه به اقتصاد كشور ضربه مي‌زنند در حيطه عمل برخورد شود.

وي تاكيد كرد: دستيابي به جامعه عدالت محور و برپايي عدالت با مصلحت گرايي و چشم پوشي از تخلفهاي متخلفان و دانه درشتها ممكن نيست.

حجت‌الاسلام و المسلمين لطفي بااشاره به دستاوردهاي قابل توجه تشكيل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي در زمينه پيگيري پرونده تخلفها، اظهار داشت:
دستاوردهاي اين ستاد نشان داد گروهي با سوء‌استفاده از موقعيت خود و با زد و بند و رانت خواري ثروتهاي ملي كشور را غارت كرده‌اند.

وي، حكومت اسلامي را حكومتي برپايه عدالت دانست وافزود: قوه قضاييه بايد با باندهاي مخوف مفاسد اقتصادي برخورد كرده و از غارت ثروتهاي مردم جلو گيري كند.

خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: با توجه به تشكيل جلسه هيات دولت درايلام فرصت مناسبي براي محروميت زدايي از چهره اين استان به وجود آمده است.

وي گفت: حضور رييس جمهوري و هيات وزيران درايلام مي‌تواند گام موثري در راستاي فقرزدايي از اين استان محروم باشد.

خطيب نماز جمعه ايلام افزود: اكنون مسوولان بايد با شناسايي چالشها و ظرفيتهاي ايلام در همه بخشها، چهره واقعي استان و ظرفيتهاي پيشرفت آن را نشان دهند.

قراراست پس از ماه مبارك رمضان جلسه هيات دولت درايلام برگزار شود.

نظرات ارسال نظر