دانشگاه علوم پزشکی ایلام نسبت به مصرف محصولات غیراستاندارد هشدار داد

 دانشگاه علوم پزشكي ايلام با صدور اطلاعيه‌اي نسبت به خريد و مصرف محصولات غيربهداشتي و فاقد نشان استاندارد در اين استان هشدار داد.

در اين اطلاعيه كه روز يكشنبه در اختيار ايرنا قرار گرفت از شهروندان ايلامي خواسته شده است از خريد و مصرف لوازم آرايشي و بهداشتي و مواد غذايي خارجي و فاقد مجوز از وزارت بهداشت خودداري كنند.

اين اطلاعيه يا تاكيد بر ضرورت توجه شهروندان به تاريخ توليد و انقضا كالا، مصرف مواد بهداشتي و آرايشي و مواد غذايي را منوط به دارابودن نشان استاندارد يا پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دانسته است.

در اين اطلاعيه‌اي از مردم خواسته شده ، هنگام خريد به برچسب فارسي الصاقي به محصول كه شامل مجوز ورود، تاريخ توليد و مصرف و نام كشور سازنده است توجه كنند.

همچنين در اين اطلاعيه از شهروندان خواسته شده است از خريد و مصرف دستمالهاي مرطوب‌كننده خارجي با نامهاي تجاري ‪EXTRA ،PAPA ،Golden Rose‬ ‪ ،sadoni ،spontexARO ،DR.FISHER ،UNIWIPES‬خمير دندان با نام تجاري ‪ GOLgate‬ساخت كشور برزيل، مايع سفيدكننده و ضدعفوني‌كننده با مارك نيكشو ، محصولات آرايشي و بهداشتي شركت آناهيتا، پودر موبر با مارك تقلبي گلچين، گلبو، آني بر، پاكسان و سپيد، و خمير دندانهاي ‪،Advanced Whitening‬ ‪ Total ،Maxinium‬ساخت كشور آفريقاي جنوبي خودداري كنند.

نزديكي استان مرزي ايلام به كشور عراق سبب قاچاق كالاهاي خارجي و عرضه آنان در بازارهاي شهرهاي اين استان شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز