دوشنبه 25 آذر 1398

مرزبانى مهران، مرزبان قواعد گردشگری نیست

 

مرز غير رسمي مهران در جنوب كه هر روز پذيراي خيل زيادي از گردشگران ايراني و عراقي است در غرب شهر مهران از 2 سال پيش به لحاظ سخت افزاري و ايجاد تجهيزات لازم براي پذيرش بار و مسافر گسترش يافته است اما عدم رعايت حقوق مسافران و گردشگران در اين نقاط مرزي است كه موجب دلخوري گردشگران دو طرف شده است 

تهران_ 5 تير 1384 _ميراث خبر_ اقتصاد گردشگري : آشنا نبودن ماموران مرزداري با قوانين گردشگري در بخشي از نقاط مرزي ايران در غرب كشور موجب نگراني برخي از گردشگران عراقي شده است كه مرز مهران را براي ورود به كشور انتخاب كرده اند .
مرز غير رسمي مهران در جنوب كه هر روز پذيراي خيل زيادي از گردشگران اياني و عراقي است در غرب شهر مهران از 2 سال پيش به لحاظ سخت افزاري و ايجاد تجهيزات لازم براي پذيرش بار و مسافر گسترش يافته است و فضاهاي مناسب براي استراحت موقت و گذر انسان و كالا در بخش ايراني تهيه شده است .
با اينحال طرف عراقي بر خلاف پروتكلهاي دوجانبه هيچ اقدامي براي تجهيز اين نقطه مرزي نداشته است .
اما مهمترين نكته اي كه با توجه به گذر فوري گردشگران از اين نقطه ضرورت دارد رعايت شان و حقوق مسافران و گردشگران در اين نقاط مرزي است كه موجب دلخوري شهروندان دو طرف شده است .
ميانگين مسافران مرزي در مرز مهران حدود 500 تا 600 نفر در روز است كه اين رقم در بعضي موارد تا 1200 نفر نيز افزايش مي‌يابد.
ميزان مسافران ايراني‌اي كه از مرز مهران وارد خاك عراق مي‌شوند نيز در حدود 300 تا 400 نفر است كه اكثر آنان را زائران و بازرگانان تشكيل مي‌دهند.
اكثر قريب به اتفاق اين مسافران از رفتار نامناسب مرزداران دو طرف گله دارند و مي‌گويند تمامي آن‌ها به دنبال كوچك‌ترين بهانه‌اي هستند تا بر سر ادامه سفر اختلال ايجاد كنند.
به طور متوسط مرزداران روزانه در حدود 40 نفر از مسافران را در مرزها به دلايل گوناگون نگه مي‌دارند تا به تخلفات‌شان رسيدگي كنند.ب
يك زائر عراقي‌اي كه قصد زيارت مشهد مقدس را دارد گفت: «به خاطر اين كه سفارت دقت نكرده و هنگام مهر زدن گذرنامه مهر را بر روي عكس فرزندم نزده اجازه عبور دختر 8 ساله‌ام را ندادند.»
او در ادامه افزود: بعد از دو روز معطلي با پرداخت جريمه يك هزار توماني اجازه دادند دخترم به من ملحق شود. و معلوم نشد چرا با دو روز تاخير و تحمل اين همه ناراحتي اين كار را كردند.»
او درباره مشكلاتش در پاسگاه گفت: «با ما بسيار بد رفتار مي‌كنند. در اين جا نه جايي براي خريد غذا هست و نه مي‌توانيم از نوشيدني‌هاي خنك استفاده كنيم.
بسياري از مسافران دلايل سفر خود را وجود طبيعت زيبا در ايران، خدمات رفاهي مطلوب، هوايي معتدل‌تر نسبت به عراق، علاقه به ايران و سفر به مشهد و قم جهت زيارت حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (ع) ذكر مي‌كنند.
90 درصد مسافران ورودي به ايران، عراقي و تعداد كمي از آن‌ها (در حدود 10 درصد) سوري و اردني هستند. اغلب آن‌ها به قصد سياحت به ايران سفر مي‌كنند و تعدادي از آن‌ها نيز بازرگاناني هستند كه براي كارهاي تجاري به ايران مي‌آيند.
در حالي كه نوع عملكرد ما در 2 سال گذشته باعث شده است بازار مسلط خود را در زمينه هاي مختلف در عراق از دست دهيم و بازار لوازم خانگي كه پيشتر در دست توليد كنندگان ايراني بود به كشور مصر واگذاريم و ميوه وخشكبار را به سوريه و لبنان دهيم معلوم نيست چرا در بخش گردشگري كه هنوز علقه هاي زيادي بين دو طرف وجود دارد اقدامي براي بهبود امور نمي شود.

نظرات ارسال نظر