امام جمعه ایلام: توجه به همبستگی ملی در آستانه انتخابات ضروری است.

امام جمعه ايلام گفت: توجه به همبستگي ملي در آستانه انتخابات آينده رياست جمهوري ضروري است.

حجت‌الاسلام والمسلمين " محمدنقي لطفي " در جمع نمازگزاران ايلام در مسجد جامع اين شهر اظهار داشت: در مقطع حساس كنوني همبستگي ملي تضمين‌كننده انتخاباتي پرشور و خنثي‌كننده توطئه‌هاي دشمنان نظام است.

وي افزود: اكنون استكبار جهاني و ايادي آن در داخل كشور تلاش مي‌كنند اين طرز فكر را القا كنند كه اراده مردم براي حضور در انتخابات اراده‌اي جدي نيست.

وي تصريح كرد: دشمنان اسلام قصد دارند با سرمايه‌گذاري و توطئه‌چيني به وحدت و همبستگي مردم به عنوان پشتوانه مستحكم نظام ضربه وارد كنند.

لطفي با اشاره به تلاش دشمنان براي وارد كردن خرافات در باورهاي ديني مردم اظهار داشت: آشفتگي فرهنگي و وارد شدن خرافه عامل عمده تخريب هويت ديني و وحدت ملي است و بايد با آن مبارزه شود.

وي با تاكيد بر اينكه در باور مذهبي مردم خرافات جايي ندارد، افزود:
آگاهي و هوشياري مردم اجازه نخواهد داد لحظه‌اي از آموزه‌هاي اسلام ناب محمدي و اسلام سياسي كه در متن زندگي آنها حضور دارد دور شوند.

خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نزديك شدن روز ارتش اين نيروي نظامي را از نظر مباني اعتقادي و نظامي قدرتمندترين ارتش جهان دانست.

وي تاكيد كرد: ارتش جمهوري اسلامي ايران با پشتوانه مردمي و پيروي از فرماندهي معظم كل قوا در انجام وظايف خود همواره موفق و سربلند بوده است.

پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه ايلام جانشين فرماندهي لشگر ‪ ۲۸‬كردستان گفت:
سياست كلي نظام جمهوري اسلامي جنگ طلبي نيست.

امير سرتيپ "محمد ميربي‌رنگ " افزود: جنگ هيچ گاه ارمغاني جز ويراني و كشتار نداشته است و جنگ طلبي در سياستهاي كلي نظام جايگاهي ندارد. وي گفت: اكنون جمهوري اسلامي ايران با ايجاد قدرت بازدارندگي به دشمنان اجازه نخواهد داد چشم طمع به خاك اين سرزمين داشته باشند.

وي تصريح كرد: ارتش با اتكا به توان متخصصان داخلي و ساخت تمام تجهيزات پيشرفته نظامي اكنون به عنوان ارتشي سربلند توان مقابله با هر تهديدي را دارد.

امير بي‌رنگ با اشاره به جانفشانيهاي ارتش جمهوري اسلامي در دوران دفاع مقدس تاكيد كرد: پايبندي به آرمانهاي انقلاب و پيروي از دستورات فرمانده كل قوا اصلهاي بنيادين و اعتقادي اين نيروي نظامي است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز