امام جمعه ایلام: نامزدها باید اخلاق انتخابتی سالم را رعایت کنند.

امام جمعه ايلام گفت: نامزدهاي انتخابات آينده رياست جمهوري بايد اخلاق انتخاباتي سالم را رعايت كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين"محمدنقي لطفي" در جمع نمازگزاران ايلامي در مسجد جامع اين شهر بيان كرد: نظام جمهوري اسلامي نظامي ارزشي است و نامزدها بايد در رقابتهاي انتخاباتي به اصول ارزشي نظام پايبند باشند.

وي افزود: متاسفانه برخي از نامزدها براي برنده شدن به رفتارهاي ناشايست انتخاباتي از جمله تخريب نامزدها و ايجاد جنگ رواني دست مي‌زنند كه امري پسنديده نيست.

وي تصريح كرد: رفتارهاي انتخاباتي نبايد به تخريب نامزدهاي رقيب و تبليغات مسموم عليه شركت‌كنندگان در اين عرصه رقابتي سوق پيدا كند.

حجت‌الاسلام لطفي با اشاره به ضرورت توجه به حرمت نامزدها و شان اجتماعي آنان اظهار داشت: تفكري كه استفاده از جنگ رواني و فعاليتهاي تخريبي را براي برنده شدن در انتخابات جايز مي‌داند تفكري غلط است و از سوي دشمنان نظام ترويج مي‌شود.

وي تاكيد كرد: نامزدها بايد با توجه به اصول اخلاقي و اصول تبليغي سالم بدون تخريب چهره ديگران در رقابتهاي انتخاباتي شركت كنند.

خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنان خود گفت: قانون اساسي جمهوري اسلامي از مترقي‌ترين قانونهاي حكومتي جهان است.

وي افزود:قانون اساسي بر پايه آموزه‌هاي ديني و احكام اسلامي نوشته شده و چراغي روشن براي حركت نظام در مسير توسعه و سربلندي است.

وي با اشاره به توطئه دشمنان براي جوسازيهاي مسموم و ناكارآمد نشان دادن اين قانون تصريح كرد: برداشتهاي شخصي و سليقه‌اي برخي افراد و عمل نكردن آنان به مفاد قانون اساسي نبايد به حساب ناكارآمدي آن گذاشته شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 13روز