همایش یک روزه توسعه مکانیزاسیون در استان ایلام برگزار شد.

همایش یک روزه توسعه مکانیزاسیون در استان ایلام برگزار شد.

به گزارش سینا روابط عومی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در این همایش یک روزه که با حضور روسا و کارشناسان حوزه مکانیزاسیون استان های غربی کشور شامل آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان و ایلام برگزار شد.

دبیر مجمع پنج گانه حوزه مکانیزاسیون کشور در سخنانی به نقش و توسعه مکانیزاسیون در کشاورزی پایدار پرداخت و گفت: امروزه استفاده از فن آوری و ماشین آلات نوین نقش عمده ای در پایداری و توسعه کشاورزی دارد.

مهندس "پور عاکف" افزود: استانهای کشور در حوزه مکانیزاسیون به پنج منطقه ( شمال ـ جنوب ـ غرب ـ شرق و مرکزی) تقسیم شده اند که کارشناسان منتخب این حوزه به صورت دوره ای و تشکیل همایشهای مختلف به بیان مشکلات ونیازمندیها و راهکارهای مختلف می پردازند.

وی گفت: با توجه به نیاز مملکت به توسعه مکانیزایون جهت توسعه و پایداری کشاورزی همه ساله تعدادی ماشین عالات پیشرفته کشاورزی از خارج خریداری و جهت استفاده در بین استانهای کشور توزیع می شود و پس از این که ماشین آلات مورد نظر در استانها ترویج شود در صورت رضایت کشاورزان و بنا به درخواست آنها مرکز نسبت به تهیه و خریداری آنها اقدام می کند.

پور عاکف در خصوص برنامه های آینده گفت: با توجه به آینده کارشناسان حوزه مکانیزاسیون ارتباط تنگاتنگی با کشاورزان دارند مرتبط با نیاز کشاورزان را دریافت و پس از نیاز سنجی و ارزیابی در بین استانهای مختلف نتایج آن را برای تصمیم گیری به مسوولین وزارت خانه ارسال و آنها نیز پس از بررسی پیشنهادات در برنامه ریزی پنج ساله از آن استفاده و در صورت خرید ادوات مورد نظر را صادر می کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 13روز