چهار‌شنبه 18 تیر 1399

بر خلاف آمار مدیران پیشین تربیت بدنی؛ سرانه‌ی فضای ورزشی استان ایلام ۳۹ سانتی‌متر مربع است.

مدير كل تربيت بدني ايلام اعلام كرد: بر خلاف آمار مديران پيشين تربيت بدني ايلام سرانه‌ي فضاي ورزشي در استان براي هر نفر تنها 38 سانتي‌ مترمربع است.

رضا اسدي با اعلام اين خبر به خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: اين در حالي است كه مطابق برنامه‌ي چهارم توسعه در سال جاري اين سرانه در استان‌هاي كشور بايد حداقل 60 سانتي‌ مترمربع باشد و با پيشرفتي به ميزان 10 سانتي‌متر مربع در هر سال تا پايان اين برنامه به يك متر مربع برسد.

وي افزود: طبق برآورد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و آمارهاي غلط مديران پيشين تربيت بدني استان ميزان سرانه‌ي فضاي ورزشي استان بيش از نيم مترمربع اعلام شده است.

مدير كل تربيت بدني ايلام اعلام آمارهاي غلط از سوي مديران پيشين و تاييد آن توسط سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان را باعث محروميت اين استان از برخوردار شدن از بودجه‌ي افزايش سرانه‌ي فضاي ورزشي دانست و اضافه كرد: با اختلاف نظرهاي پيش آمده، هم اكنون هياتي متشكل از كارشناسان استانداري، سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و تربيت بدني براي مشخص كردن ميزان دقيق سرانه‌ي فضاي ورزشي استان تشكيل شده است و نتيجه‌ي آن تا پايان هفته اعلام مي‌شود.

هم اكنون بيش از 20 فضاي ورزشي در حال فعاليت در استان وجود دارد و درخواست براي ساخت 18 فضاي ورزشي مورد نياز ديگر نيز ارايه شده است.

نظرات ارسال نظر