چهار‌شنبه 18 تیر 1399

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام: عدم توجه به مسائل زنان عامل توسعه نیافتگی است.

جلسه کمیته امور بانوان و جوانان شهرستان دهلران با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام در محل فرمانداری اين شهرستان تشکیل شد.

به گزارش سينا ، در این جلسه معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: اصلی ترین مسئله برای رهایی از مشکلات و معضلات اجتماعی بویژه بیکاری شناخت مشکل و تلاش جهت ارایه راه حل ها و راه کارهای مناسب است.

در این جلسه مشاور استاندار ایلام در امور بانوان عدم توجه به استعدادها و توانمندی های زنان در امور جامعه رکود و توسعه نیافتگی آن است.

خانم پورنجف گفت: محیط توسعه یافته مخصوص انسانهای توسعه یافته است و جامعه ای می تواند به توسعه همه جانبه دست یابد که از تمامی نیروهای فعال با برنامه ریزی مدون وسازمان دهی شده استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: ما در استانی قرار داریم که به وضعیت زنان توجه نمی شود و به همین خاطر بخش عظیمی از سرمایه و انرژی را در تمام حوزه ها ازدست داده ایم.

حسین کلانتری فرماندار دهلران نيز در اين نشست گفت: بحث کار و اشتغال بویژه برای قشر جوان و تحصیلکرده امروز یکی از مهم ترین اولویت های کاری است.

وی افزود: با بهره برداری از تونل انتقال آب دشت عباس دهلران و آبی شدن بیش از 80 هزار هکتار از زمین های کشاورزی منطقه حدود 5 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم درمنطقه ایجاد خواهد شد.

فرماندار دهلران گفت: تشکیل انجمن های مختلف در دهلران نیاز به حمایت های همه جانبه دارد تا این تشکل ها و انجمن های غیردولتی که از  جوانان مستعد تشکیل شده اند بتوانند امورات خود را پیگیری نمایند.

وي اظهار داشت: در زمینه آموزش عالی بعد از مرکز ایلام دهلران فعالترین دانشگاه را دارد که با بیش از هزار دانشجو در 4 رشته فعالیت دارد و با پیگیری های صورت گرفته قرار است که در آینده واحد دانشگاه آزاد اسلامی با دو رشته نفت و فنی در دهلران ایجاد شود.

نظرات ارسال نظر