پنج‌شنبه 12 تیر 1399

امام جمعه ایلام: رییس جمهوری آینده باید برای رفع مشکلات داخلی تلاش کند.

امام جمعه ايلام گفت: رييس جمهوري آينده بايد براي رفع مشكلات داخلي كشور تلاش كند.

حجت‌الاسلام "محمدنقي لطفي" در جمع نمازگزاران ايلامي در مسجد جامع اين شهر بيان كرد: رييس جمهوري آينده از هر حزب و گروهي كه باشد بايد براي رفع مشكلات روزمره مردم گام بردارد.

وي افزود: بيكاري، فقر اقتصادي و مبارزه با فساد اقتصادي و اخلاقي از مشكلات روزمره مردم است و رييس جمهوري آينده بايد بتواند چالشهاي داخلي نظام را از پيش رو بردارد.

وي تصريح كرد: آنان كه امروز شعار مي‌دهند وظيفه رييس جمهوري حل چالشهاي بين‌المللي است اشتباه مي‌كنند و تنها درصدد بهره‌برداري تبليغاتي از اين شعار هستند.

حجت‌الاسلام لطفي تاكيد كرد: سياستهاي خارجي نظام زير نظر مستقيم مقام معظم رهبري اجرا مي‌شود.

وي اظهار داشت: چالشهايي از قبيل مذاكرات هسته‌اي تنها در حوزه اختيارات رهبري است و گروه‌ها و حزبها نبايد از اين موارد بهره‌برداري تبليغاتي كنند.

وي با بيان اينكه هيچ كشوري نمي‌تواند ايران را در معرض حمله نظامي قرار دهد، افزود: اكنون دشمنان با بزرگنمايي مشكلات داخلي مي‌خواهند مردم را نسبت به نظام بدبين كنند.

وي از مردم خواست با انتخاب رييس جمهوري مومن، كارآمد، كاردان و مردمي همچون گذشته پشتيبان نظام در راه رسيدن به سرافرازي و كمال باشند.

خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نزديك شدن انتخابات ميان دوره‌اي مجلس‌هفتم در حوزه انتخابيه شمال ايلام گفت: هياتهاي نظارت و اجرايي انتخابات بر اساس قانون رفتار كنند.

لطفي افزود: با توجه به اهميت مقوله تاييد صلاحيتها، در رد و يا تاييد نامزدها كليه موارد قانوني بايد رعايت شود.

وي تاكيد كرد:هيچ كس نبايد با برداشتهاي شخصي و سليقه‌اي در رد و يا تاييد صلاحيت نامزدها عمل كند.

پس از تصادف منجر به فوت "مرتضي كرمي" نماينده حوزه شمالي استان ايلام انتخابات ميان دوره‌اي مجلس شوراي اسلامي همزمان با انتخابات رياست جمهوري در حوزه انتخابيه شمال استان ايلام برگزار مي‌شود.

نظرات ارسال نظر