امام جمعه ایلام: در نظام اسلامی قومیت‌گرایی و سهم‌خواهی وجود ندارد

امام جمعه ايلام گفت: در نظام جمهوري اسلامي قوميت‌گرايي و سهم‌خواهي وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمين "محمدنقي لطفي" در جمع نمازگزاران ايلام در مسجد جامع اين شهر افزود: جمهوري اسلامي ايران نظامي يكپارچه و مردمي است و تفكربرخي مغرضان كه قوميت‌گرايي را ترويج مي‌كند، محكوم به شكست است.

وي افزود: دشمنان نظام با همكاري عوامل داخلي خود در آستانه انتخابات رياست جمهوري بحث قوميت‌گرايي و سهم‌خواهي را مطرح كرده‌اند تا با اين حربه در جامعه تفرقه ايجاد كنند.

وي ادامه داد: ورشكستگان سياسي از اين نكته غافل هستند كه ملت هوشيار ايران همچون اوايل انقلاب با آنان قاطعانه برخورد مي‌كند.

خطيب جمعه ايلام با اشاره به آغاز هفته وحدت تاكيد كرد: سرمايه‌گذاري و توطئه‌چيني مغرضان، به وحدت و يكپارچگي ايران اسلامي خللي وارد نخواهد كرد.

وي اظهار داشت: همانگونه كه تاريخ انقلاب نشان داده است اين توطئه نيز با هوشياري ملت قهرمان ايران خنثي مي‌شود.

خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به كشته و زخمي شدن ‪ ۲۷‬نفر از شهروندان ايلامي در حادثه انفجار هفته گذشته خواستار پيگيري اين حادثه از سوي مسوولان دستگاه‌هاي امنيتي استان شد.

وي گفت: با انفجار شي مشكوك كه هفته گذشته در محله پيام ايلام به وقوع پيوست سووالهاي بسياري در ذهن مردم ايلام به وجود آمده و مسوولان بايد با پيگيري علت اين حادثه، ذهن مردم را روشن كنند.

وي با بيان اينكه ايلام آلوده‌ترين استان كشور از نظر مواد منفجره به جا مانده از دوران جنگ است، افزود: اكنون برخي به كار جمع آوري و خريد و فروش ضايعات مهمات جنگي مشغول هستند كه دستگاه‌هاي امنيتي بايد با آنان برخورد كنند.

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 18ماه و -14روز