برای بررسی انفجار دیشب کمیسیونی متشکل از مسوولان سیاسی ـ امنیتی استانداری تشکیل شد

كميسيوني متشكل از مسوولان سياسي و امنيتي استان ايلام براي بررسي و دلايل انفجار سه ‌شنبه‌شب در اين شهر تشكيل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پس از انفجار شيئي در شهر ايلام در سه‌شنبه‌شب كه طبق آخرين آمار به كشته‌شدن 5 نفر و زخمي شدن بيش از 16 نفر از شهروندان ايلامي منجر شد، روز چهارشنبه كميسيوني براي بررسي دقيق‌تر اين مساله تشكيل شد.

علت اين انفجار كه به گفته‌ي شاهدان عيني بسيار شديد بود و موجب شكسته شدن شيشه‌هاي منازل اطراف محل وقوع حادثه شد، هنوز به طور دقيق معلوم نيست، از اين رو در كميسيون مربوطه با حضور متخصصان، دلايل و نوع شيئي منفجر شده در دست بررسي است.

بر اساس گزارش خبرنگار ايسنا، هم‌اكنون وضعيت شهر عادي است و مسوولان از شهروندان ايلامي خواسته‌اند كه به شايعات توجه نكنند و آرامش خود را حفظ كنند.

ساعت 20 و 30 دقيقه‌ي شب گذشته در 40 متري مسجد حضرت زينب(س) ايلام شيئي با صداي بسيار مهيب منفجر شد كه بر اثر آن تعدادي از شهروندان ايلامي زخمي شدند و تعدادي نيز جان خود را از دست دادند.

يك كارشناس استانداري ايلام نيز به ايسنا گفته بود: بر اساس گزارش رسيده در حاليكه تعدادي از نوجوانان مشغول بازي فوتبال در مقابل مسجد واقع در خيابان كوثر بودند، از شيء منفجر شده به عنوان دروازه استفاده كرده‌اند و بعد از آن يكي از همان افراد شيء را پرتاب كرده كه منفجر شده است.

برخي گزارشها نيز حاكيست كه شيء ياد شده از بقاياي مواد منفجره در زمان جنگ باشد.

همچنين طبق آمار سازمان پزشكي قانوني همگي فوت‌شدگان مرد و در بين مجروحان حادثه، 5 زن و 8 كودك زير 15 سال به چشم مي‌خورد.

سازمان پزشكي قانوني اسامي فوت شدگان را «اميد چراغي» فرزند سليمان 15 ساله، «محمدامين گهرسودي» فرزند علي 11 ساله ، «رضا ملكي» فرزند حسين12 ساله ، «جعفر زرگوشي» فرزند شنبه 61 ساله ، «منصور فرامرزي» فرزند خدايار 15 ساله اعلام كرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -15روز