پایانه‌ی مرزی مهران روزانه قابلیت پذیرایی از ۲۰ هزار زائر را دارد.

مدير سازمان حج و زيارت در استان ايلام اعلام كرد: پايانه‌ي مرزي مهران قابليت پذيرايي از 20 هزار زائر را در روز دارد.

«علي احمد هرندي» در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زيارت ايسنا، افزود: مسوولان استان ايلام به علت استقبال شديد ايرانيان براي زيارت عتبات عاليات، پايانه‌ي مرزي را در بهرام‌آباد ساختند كه در حال حاضر اين پايانه ظرفيت پذيرايي از 20 هزار نفر در روز را دارد.

وي با بيان اينكه در اين منطقه براي راه‌سازي نيز، اقداماتي صورت گرفته و در ورودي‌هاي «مهران» نيز تسهيلاتي فراهم شده تا زائران بهتر تردد كنند.

مدير سازمان حج و زيارت استان ايلام خاطرنشان كرد: همزمان با اعزام زائران ايراني به عتبات عاليات پيش از آغاز جنگ، شهر مرزي مهران ظرفيت اسكان و پوشش 20 هزار زائر در روز را داشت كه حال حاضر نيز اين شهر با وجود تمهيدات و تسهيلات جديد از ماه آينده، آمادگي پذيرايي از همين تعداد زائر را روزانه دارد.

وي افزود: امكانات و امنيت موجود در اين منطقه محدود است و ظرفيت پذيرايي مهران در حد رقم مذكور تعيين شده است.

وي تصريح كرد: تردد زائران ايراني از ماه آينده در قالب كاروان‌هاي هماهنگ شده توسط دفاتر خدمات زيارتي مجاز تحت پوشش سازمان حج و زيارت صورت مي‌گيرد.

هرندي در خاتمه گفت: شهر مرزي مهران به نسبت مرزهاي شلمچه و خسروي به لحاظ امنيت و تردد زائران، شرايط مساعدتري دارد كه پيش از توقف اعزام‌ها در سال‌هاي گذشته، ازدحام زوار در اين منطقه ناشي از تبليغات مثبت مردمي بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 17ماه و 9روز