اربعین ۱۳۹۸

مدارس ایلام آماده اسکان زائران اربعین است

اسفندیار رستم‌زاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شدت گرفتن موج بازگشت زائران اربعین حسینی از عتبات عالیات، از ظرفیت مدارس برای اسکان زائران استفاده می‌شود.

وی اظهار کرد: در این زمینه از ظرفیت نمازخانه‌های مدارس، خوابگاه‌ها، خانه‌های معلم و سایر مراکز رفاهی برای اسکان زائران استفاده می‌شود و این فضاها برای اسکان زائران آماده هستند.

به گفته وی، همچنین به منظور خدمات‌دهی هرچه بیشتر به زائران مدارس شهر مهران نیز به مدت سه روز از چهارشنبه هفته جاری و یکشنبه و دوشنبه هفته آینده تعطیل و آماده پذیرایی و اسکان زائران اربعین حسینی است.

فرآیند بازگشت زائران اربعین حسینی از طریق مرز بین‌المللی مهران از امروز (جمعه ۲۶ مهرماه) شدت یافته است.

به گفته رئیس قرارگاه ویژه اربعین در مرز مهران از بامداد روز گذشته (پنجشنبه) تا ساعت ۲۴، ۱۹۴ هزار و ۸۷۱ زائر اربعین از طریق مرز مهران تردد (ورود و خروج) کردند که از این میزان تردد ۱۷۴ هزار و ۷۹۱‌ نفر از طریق این مرز بین‌المللی وارد کشور و تنها ۱۶ هزار و ۶۲۹ نفر از مرز خارج شدند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 13روز